افزایش یارانه زغال سنگ در كشورهای گروه ۲۰ به رغم بحران آب وهوایی

افزایش یارانه زغال سنگ در كشورهای گروه ۲۰ به رغم بحران آب وهوایی به گزارش گل بخر كشورهای عضو گروه ۲۰ به رغم بحران آب وهوایی، یارانه نیروگاه های سوخت زغال سنگ را سه برابر افزایش داده اند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، طی سال های اخیر كشورهای عضو گروه ۲۰ یارانه اختصاصی به نیروگاه های سوخت زغال سنگ را به رغم نیاز فوری به كاهش انتشار آلاینده كربن كه عامل بحران آب وهوایی است، افزایش داده اند.
این درحالیست كه اقتصادهای بزرگ دنیا یك دهه قبل متعهد شده بودند تا تمامی یارانه سوخت فسیلی را متوقف كنند.
آمارهای انتشار یافته توسط پژوهشكده توسعه برونگردی نشان داده است ژاپن یكی از بزرگترین حامیان مالی زغال سنگ است و این درحالیست كه «شینزو آبه» نخست وزیر این كشور در ماه سپتامبر اظهار داشت: تغییرات اقلیمی می تواند برای تمامی نسل ها عامل تهدید كننده باشد و لازم است اقداماتی جهت كاهش مصرف سوخت های فسیلی در نظر گرفته شود.
نشست سالانه كشورهای عضو گروه ۲۰ از روز جمعه در ژاپن شروع می شود.
چین و هند بیشترین یارانه را به زغال سنگ اختصاص می دهند و ژاپن در رتبه سوم قرار دارد. همینطور آفریقای جنوبی، كره جنوبی، اندونزی و آمریكا در جایگاه های بعدی قرار دارند.
به گزارش روزنامه گاردین، كارشناسان تاكید دارند: ضروری می باشد میزان انتشار آلاینده ها در جهان طی دهه آینده به نصف كاهش پیدا كند تا از این طریق بتوان از خشكسالی، سیلاب، موج گرما و فقر صدها میلیون انسان پیشگیری كرد. به رغم تمام این اخطار و تعهدات، در عمل همچنان میزان انتشار آلاینده ها رو به افزایش است و نیروگاه های سوخت زغال سنگ بزرگترین عامل افزایش آلاینده ها در سال ۲۰۱۸ بوده اند.1398/04/05
01:40:43
5.0 /5
4760
تگهای خبر: آلاینده , بو , خشكسالی , گرما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است