ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور به گزارش گل بخر مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه امروز سامانه بارشی از غرب وارد كشور می شود، روند بارشی و دامنه فعالیت این سامانه را طی روزهای آینده پیش بینی نمود.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، وضعیت جوی كشور را پیش بینی نمود و اظهار داشت: بر مبنای آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز(۱۵ دی ماه) ورود سامانه بارشی از غرب كشور وارد می گردد. در این شرایط برای غرب و برخی مناطق جنوب غرب افزایش ابر و بارش پراكنده باران و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می گردد.

وی اضافه كرد: فردا (۱۶ دی ماه) دامنه فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر نیمه غربی كشور به تدریج بخش هایی از مركز و دامنه های جنوبی البرز را فرا می گیرد و سبب بارش باران و برف، وزش باد و كاهش دما در این مناطق می گردد.

بارش برف در ارتفاعات

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: از بعدازظهر فردا با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان های ساحلی دریای خزر افزایش ابر، بارش باران، وزش باد و كاهش دما و در ارتفاعات و مناطق كوهپایه ای البرز بارش برف پیش بینی می گردد.

تداوم بارش در استان های ساحلی خزر

وظیفه در ادامه با اشاره به شرایط جوی كشور در روز یكشنبه(۱۷ دی ماه) اظهار نمود: در این روز از فعالیت این سامانه بارشی در غرب و مركز كشور كاسته خواهد شد و بارش در سواحل دریای خزر و بخش هایی از شمال شرق كشور ادامه خواهد داشت.

این كارشناس سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۶ دی ماه) كمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در پس از ظهر ابری با احتمال بارش پیش بینی می گردد و بیشترین و كمترین میزان دما در این روز بین ۹ و ۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. همینطور وضعیت آسمان پایتخت در روز یكشنبه (۱۷ دیماه) نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در پس از ظهر كاهش ابر پیش بینی می گردد و بیشینه و كمینه دمای تهران در این روز در گرمترین زمان به ۸ و در سردترین زمان به صفر درجه سانتیگراد می رسد. 

1396/10/15
23:01:17
5.0 /5
5370
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است