تهرانی ها 348 میلیارد تومان پول برق بدهكارند

تهرانی ها 348 میلیارد تومان پول برق بدهكارند به گزارش گل بخر در صورتیكه مشتركان در مصرف انرژی زمان های اوج مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و شب ها از ساعت ۱۹ تا ۲۳، مدیریت نداشته باشند، وقوع خاموشی در تابستان محتمل خواهد بود.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، حاجی رضا تیموری - مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران - با بیان این خبر اظهار داشت: خاموشی برق در سه حالت رخ می دهد؛ حالت اول، خاموشی با برنامه است كه برای تعمیرات و اصلاح شبكه های موجود یا توسعه و راه اندازی شبكه های جدید است؛ حالت دوم، خاموشی ناخواسته یا بی برنامه است كه در اثر حوادث رخ می دهد و حالت سوم، خاموشی های ناشی از كمبود تولید نیرو است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی ها و اقدامات فنی و فرهنگی مورد نیاز صورت گرفته تا خاموشی بی برنامه و خاموشی ناشی از كمبود تولید نداشته باشیم؛ مشروط بر این است كه مشتركان مصرف خویش را منطقی كنند.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران در ادامه اظهار داشت: در روز ۱۸ خرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، میزان مصرف انرژی برق در استان تهران، ۱۷ درصد بیشتر شد، در صورتیكه دمای هوا در هر دو زمان ۳۶ درجه سانتی گراد بوده است و بنا بر این پیك بار استان از ۲۲۰۰ مگاوات به ۲۶۰۰ مگاوات افزایش یافت.
تیموری با اشاره به بارش های مناسب سال جاری افزود: این تصور كه به جهت بارش های بهاری امسال بطور یقین خاموشی نخواهیم داشت، اشتباه است چونكه آب پشت سدها فقط ۵ تا ۶ هزار مگاوات كمبود سال قبل را جبران می كند.

پیش بینی طرح های تشویقی برای مشتركان كشاورزی و صنعتی
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران اظهار داشت: با مشتركان واقع در شهرك های صنعتی استان، كشاورزان، جایگاه های CNGو برخی از مشتركان دیماندی تفاهمنامه مبادله شده و چنانچه این مشتركان به تعهدات خود عمل كنند از بسته های تشویقی بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: چنانچه صنایع بار مصرفی خود راجابه جا كنند، یعنی مصرف خویش را طی دو روز وسط هفته در ساعت پیك بار به روزهای پنجشنبه و جمعه منتقل كنند، مشمول طرح های تشویقی می شوند. همین طور اگر كشاورزان در چهار ساعت پیك بار، برق چاه آب خویش را خاموش كنند، مصرف ۲۰ ساعت بعدی مجانی خواهد بود.
تیموری اشاره كرد: جایگاه های CNG اگر دو ساعت در پیك بار همكاری كنند، جمعاً ۱۷۰ مگاوات صرفه جویی خواهد شد، این یعنی ۶ درصد پیك بار استان كاهش خواهد یافت.

مشتركان برق استان تهران ۳۴۸ میلیارد تومان بدهكارند
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران تعداد مشتركان استان تهران را (بجز تهران بزرگ) دو میلیون و ۳۲۰ هزار مشترك عنوان نمود و اضافه كرد: از این تعداد ۷۸ درصد مشتركان در بخش خانگی، نیم درصد مشتركان كشاورزی، ۱.۵ درصد مشتركان صنعتی و ۲۰ درصد هم سایر مشتركان هستند كه به ترتیب ۳۰ درصد، ۱۴ درصد، ۳۵ درصد و ۲۱ درصد انرژی برق را مصرف می كنند.
تیموری افزود: در مجموع مشتركان بدحساب برق به شركت توزیع نیروی برق استان تهران ۳۴۸ میلیارد تومان بدهكارند كه سهم مشتركان خانگی ۵۹ میلیارد تومان، سهم صنعتگران ۴۴ میلیارد تومان، سهم تعرفه كشاورزی ۱۰۶ میلیارد تومان (۱۰۳ میلیارد تومان آن سهم چاه های در اختیار شركت های آب و فاضلاب شهری و روستایی است)، سهم سازمان ها و ادارات ۷۰ میلیارد تومان، سهم تعرفه تجاری ۵۷ میلیارد تومان و سهم سایر تعرفه ها هم ۱۲ میلیارد تومان است.
وی افزود: باید توجه داشت كه شركت های توزیع برق به صورت درآمد-هزینه ای اداره می گردند، منابع درآمدی استانی و ملی ندارند و در صورت استمرار این وضعیت و عدم پرداخت بهای برق مصرفی از جانب مشتركان با مشكل مواجه خواهند شد؛ بدین سبب همانطور كه مشتركان انتظار دارند ما خدمتگزار خوبی باشیم و برق مستمر با ولتاژ مناسب را به آنان تحویل دهیم، ما هم انتظار داریم مشتركان بهای انرژی مصرفی برق را بموقع پرداخت كنند.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران با اشاره به اینكه «۸.۳ درصد مشتركان برق استان تهران پرمصرف هستند»، اظهار داشت: صدور اخطار برای این مشتركان انجام شده و طبق مصوبه هیئت وزیران، علاوه بر ۷ درصد افزایش تعرفه همگانی برق از شروع اردیبهشت ماه، ۱۶ درصد دیگر هم بهای برق مشتركان پرمصرف از خردادماه افزایش خواهد یافت.
تیموری در تعریف مشتركان پرمصرف اظهار داشت: مشتركانی كه ماهیانه بیشتر از ۳۰۰ كیلووات ساعت برق مصرف می كنند، در گروه پرمصرف ها قرار می گیرند؛ این در شرایطی است كه اگر هر مشترك پرمصرف، نیم كیلووات از مصرف خود در ساعات پیك بار بكاهد، ۷۵ مگاوات از پیك بار استان كم می شود.

مدیرعامل شركت توزیع برق استان تهران ضمن بررسی تلفات شبكه برق این شركت طی ۱۰ سال قبل اظهار داشت: اگر روند كاهش تلفات انرژی در ۱۰ سال قبل را مرور نماییم، تلفات از ۳۳ درصد به ۱۴.۸ درصد رسیده است و باید با تلاش همه همكاران طی پنج سال آینده تلفات برق این شركت، به زیر ۱۰ درصد كم شود.
تیموری با اشاره به وجود برق های غیرمجاز و اتلاف انرژی از این طریق اظهار داشت: از مهر ماه سال ۹۶ تابحال بیشتر از ۵۱ هزار انشعاب غیردائم واگذار شده است كه نزدیك به ۷۰ درصد از این تعداد انشعاب به صورت غیرمجاز از برق استفاده می كردند؛ در نتیجه این اقدام سالیانه حدود ۸۵ میلیون كیلووات ساعت از هدررفت انرژی جلوگیری شده و ۸.۵ میلیارد تومان بهای انرژی دریافت می شود.

مشتركان اداری مصوبه صرفه جویی دولت را اجرا نكردند
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران با اشاره به بخشنامه هیئت دولت درباب اجبار به تأمین حداقل ۲۰ درصد از برق مورد نیاز مؤسسات و شركت های دولتی، دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی از انرژی های تجدیدپذیر، اشاره كرد: متأسفانه این بخشنامه به سرانجام نرسید.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی ادامه داد: مشتركان اداری در سال ۵۰۰ میلیون كیلووات ساعت برق مصرف می كنند كه اگر ۱۰ درصد از این عدد را صرفه جویی می كردند، ۵۰ میلیون كیلووات ساعت صرفه جویی می شد.
تیموری درباب جزئیات بدهی سازمان ها و مراكز دولتی به شركت توزیع نیروی برق استان تهران اظهار داشت: هم اكنون سازمان های نظامی و انتظامی، شركت های آب و فاضلاب شهری و روستایی ۱۰۳ میلیارد تومان، شهرداری ها ۴۰ میلیارد تومان، استانداری تهران ۴ میلیارد تومان و سایر ادارات ۲۰ میلیارد تومان بدهی دارند.1398/03/27
19:24:41
5.0 /5
4441
تگهای خبر: باد , بو , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است