بیانیه نهادهای اروپایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی

بیانیه نهادهای اروپایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی گل بخر: صدها سازمان و شبكه غیردولتی اروپا، همزمان با شهرداران ۲۱۰ شهر اتحادیه اروپا خواهان اقداماتی عملی برای مقابله تغییرات آب وهوایی شدند. آنها خواهان نمایش یك ˮاستراتژی بلندمدتˮ در اجلاس سران اروپا هستند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، ویندل ترییو، مدیر "شبكه اروپایی اقدامات اقلیمی" می گوید: ما به دنبال راه اندازی زنگ هشداری برای سیاستمداران كنونی و آینده اروپا هستیم.
او همراه با سازمان و شبكه غیردولتی اروپا اطلاعیه ای را امضاء كرده است كه در آن تاكید شده "زمان تصمیم گیری برای شهروندان اتحادیه اروپا فرا رسیده است".
در این بیانیه كه روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافته از سیاستمداران اتحادیه اروپا خواسته شده است كه با عنایت به وضعیت اضطراری تغییرات آب وهوایی وارد عمل شوند و موضع گیری كنند.
امضاءكنندگان این بیانیه بطور مشخص خواهان آن شدند كه مبارزه با تغییرات آب وهوایی اولویت نشست رهبران كشورهای عضو اتحادیه اروپا در اجلاس سران اروپا در رومانی و اولویت مبارزات انتخاباتی پارلمان اروپا قرار گیرد.
سازمان ها و شبكه های غیردولتی اروپا خواهان اختتام استفاده از سوخت های فسیلی، حمایت بیشتر از كشورهای در حال توسعه برای انطباق با تغییرات آب وهوایی، حفاظت از تنوع زیستی و تلاش بیشتر برای چرخه اقتصاد همسو با طبیعت هستند.
ژان كلود هوله ریش، اسقف اعظم لوكزامبورگ و رئیس كمیته اسقف های اتحادیه اروپا باز از حامیان این بیانیه است. او از پارلمان آینده اتحادیه اروپا، كمیسیون این اتحادیه و كشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته "هرچه سریع تر" اقدامات ضروری برای مقابله با تغییرات آب وهوایی را آغاز كنند.
اسقف اعظم لوكزامبورگ با انتشار یك پیام ویدئویی گفته است: ما برای خانواده هایمان، برای فرزندانمان و برای آینده ساكنان كره زمین نیازمند اقدامات فوری هستیم.
او تاكید كرده كه مهم می باشد "تضمین شود اقداماتی كه برای به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه ای صورت می گیرند، منصفانه هستند.
همچنین رئیس كمیته اسقف های اتحادیه اروپا خواهان بهره مندی محروم ترین اعضای جامعه از این اقدامات شده است و گفته است انجام اقداماتی اجتماعی برمبنای احترام به حقوق بشر باید مورد توجه باشد.
اتحادیه سازمان های امدادی "حمایت از توسعه و پیشرفت" كلیسای كاتولیك آمریكای شمالی و اروپا باز از امضاءكنندگان اطلاعیه ای است كه روز سه شنبه انتشار یافته است.
شهرداران بیشتر از ۲۰۰ شهر اروپایی باز با انتشار نامه سرگشاده ای خواهان آن شدند كه تولید گازهای گلخانه ای در اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۵۰ میلادی به صفر رسد.
در این نامه شهرداران ۲۱۰ شهر همچون پاریس، لندن، آتن و اشتوتگارت خواهان دستیابی به یك "استراتژی بلندمدت آب وهوایی" در نشست اجلاس سران اروپا شدند.
در نامه سرگشاده شهرداران تاكید شده كه هدف تا میانه قرن جاری میلادی باید حذف تمامی عواملی باشد كه گاز دی اكسید كربن مازاد در طبیعت تولید می كنند. آنها با این درخواست از پیشنهاد كمیسیون اتحادیه اروپا در پاییز گذشته حمایت كردند و آنرا "تنها گزینه قابل قبول برای آینده اروپا و جهان" دانسته اند.
كمیسر امور اقلیمی اتحادیه اروپا پاییز گذشته در بروكسل اظهار داشته بود: پیشنهاد ما این است كه اروپا تا سال ۲۰۵۰ میلادی به نخستین اقتصاد جهان بدون تولید گاز گلخانه ای تبدیل گردد.
بنابر گزارش دویچه وله، راهبرد اتحادیه اروپا هم اكنون كاهش حداقل ۴۰ درصدی انتشار گازهای گل خانه ای تا سال ۲۰۳۰ میلادی است. مبنای این راهبرد به تصمیمی در سال های دهه ۹۰ قرن گذشته میلادی بازمی گردد. اتحادیه اروپا باید امسال میلادی راهبرد خود در زمینه تغییرات آب وهوایی تا سال ۲۰۵۰ میلادی را نهایی كند.
منبع:

1398/02/18
18:31:22
5.0 /5
4641
تگهای خبر: بو , سازمان , طبیعت , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است