نشت نفت در خوزستان صحت دارد؟

نشت نفت در خوزستان صحت دارد؟ گل بخر: طی روزهایی كه دامنه سیل به استان خوزستان هم كشیده شده است، از آنجائیكه خاك این استان با نفت گره خورده است، حاشیه ها و اخبار نفتی آن فراوان است. یكی از این اخبار وجود آلودگی های نفتی در سطح استان است كه البته نفتی ها به آن پاسخ دادند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، طی هفته جاری فیلمی در فضای مجازی دست به دست می شود كه از وجود لكه های نفتی در مناطق نفت خیز جنوب در غرب حكایت دارد. موضوعی كه مدیرعامل شركت بهره‎برداری نفت و گاز كارون آنرا كذب دانسته و به آن پاسخ داده است.
محسن دهان زاده، ‬ با اشاره به این‬ كه رعایت اجبار های زیست‎محیطی سرلوحه كارهای صنعت نفت قرار دارد، اطمینان خاطر داد كه هیچ‎گونه نشتی یا آلودگی نفتی تابحال در هیچ نقطه‎ای از مناطق نفت‏ خیز جنوب گزارش نشده است. نفت به علت اختلاف وزن و دانسیته در یك جا نمی ماند، حال آنكه سطح تیره رنگ در فیلم انتشار یافته جریان پیدا نكرده و كاملاً ثابت است، ازاین رو بدیهی است كه این لكه های تیره رنگ هیچ ارتباطی با نفت ندارند.
وی افزود: این فیلم از ارتفاع بالا گرفته شده و به نظر می آید این لكه های تیره رنگ كه در تصویر پیداست، استپ های بیابانی باشد كه به علت شكست نور به رنگ سیاه نشان داده شده است.
دهان زاده با اشاره به رصد مستمر منطقه از جانب سازمان آب و برق خوزستان و دیگر نهادهای مرتبط، اظهار نمود: اساساً اگر كوچك ترین نشتی نفت در منطقه ای رخ دهد، به ما گزارش می شود و سازمان حفاظت محیط زیست در جریان قرار می گیرد.
بر طبق این گزارش به نقل از وزارت نفت، روابط عمومی شركت مهندسی و توسعه نفت (متن) هم در این مورد اعلام نمود كه نشت نفتی از هیچكدام از تأسیسات این شركت اعلام نشده است.
قبل از این مدیر كل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از احتمال آلودگی نفتی برخی رودخانه ها در اثر نشست نفت و گازوئیل اطلاع داده بود.
احمدرضا لاهیجان زاده با اشاره به خطرات ناشی از آلودگی نفتی در خوزستان در نتیجه وقوع سیل اظهار كرده بود: كم و بیش شكستگی لوله نفت و نشت منابع نفتی را در آب داریم، همینطور بالا آمدن رودخانه ها در یكی، دو جا مخازن تلمبه خانه ها را واژگون كرده و گازوئیل در رودخانه ها ریخته شده است.
بعد از آن مدیر تولید شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به اینكه هیچ خطری در مورد نشت نفت آب های جاری خوزستان را تهدید نمی كند، اظهار داشت كه اندك لكه های جزئی در اطراف تأسیسات نفتی اهواز ۳ و تملبه خانه شهید چمران بر روی آب مشاهده شده اما این لكه ها پراكنده بودند و به سرعت پاكسازی شدند.
سعید كوتی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود كه بازدیدهایی از اراضی سیلابی اطراف تأسیسات نفتی اهواز ۳ و تلمبه خانه شهید چمران انجام گرفت تا شرایط لكه های نفتی در این منطقه بررسی شود. در این بازدیدها حتی یك پهپاد را برای تصویربرداری هوایی از منطقه ارسال كردیم اما هیچ لكه نفتی در منطقه مشاهده نشد و منطقه پاك است.
بر این اساس، طبق آنچه اعلام شده، حالا در اطراف تأسیسات مذكور، آب كاملاً صاف است و حتی ماهی هم در آن وجود دارد. هیچ خطری از جانب تأسیسات نفتی و نشت نفت آب های جاری را تهدید نمی كند و هیچ مشكلی در این زمینه نیست.1398/01/27
20:50:26
5.0 /5
4492
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است