اغلب تالابهای آذربایجان غربی وضعیت مساعدی دارند

اغلب تالابهای آذربایجان غربی وضعیت مساعدی دارند گل بخر: معاون فنی اداره كل محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: اغلب تالابهای استان وضعیت مساعدی دارند.


جباری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وضعیت تالابهای استان خاطرنشان كرد: اغلب تالابهای استان به صورت كامل آبگیری شدند و تا بدین جای سال در وضعیت خوبی قراردارند.
وی با اشاره به اینكه بارندگی های اخیر در حد مطلوب بوده و تاثیر خوبی در وضعیت تالابهای استان داشته است اظهار داشت: به غیر تالاب یادگارلو كه مشكل نگهداری آب دارد و خشك شده، حال مابقی تالابها خوب است اما تامین حق آبه تالابها نباید مقطعی باشد بلكه تالابها باید در طول سال آبگیری شوند.
جباری با اشاره به اینكه میزان آب موجود در تالاب ها به میزان بارندگی ها و آبگیری بستگی دارد، خاطرنشان كرد: با اینكه بدلیلی بارندگی ها و ورود آب انهار تالابها در وضعیت خوبی هستند اما با ورود به فصل تابستان، افزایش تبخیر آب سبب سرعت یافتن خشكی تالابها می شود كه نیاز است آبگیری ها به شكل مداوم صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه تالاب قوپی بابا علی مهاباد كه خشك شده بود 70 درصد آبگیری و احیا شده اظهار نمود: آذربایجان غربی 31 تالاب دائمی دارد كه از این تالابها، نوروزلو و میاندوآب جزو تالاب های دائمی استان است كه به علت مجاورت در راه رودخانه در وضعیت مطلوب و پرآبی قرار دارد.
معاون فنی اداره كل محیط زیست آذربایجان غربی با بیان این كه 6 تالاب آذربایجان غربی در سایت رامسر ثبت شده است، اضافه كرد: دریاچه ارومیه، تالاب قوپی باباعلی مهاباد، كانی برازان و درگه سنگی، یادگارلو و حسنلو در سایت رامسر ثبت شده اند كه وضعیت این تالاب ها به غیر از یادگارلو نسبتا خوب ارزیابی می شود.1398/01/20
14:51:44
5.0 /5
4505
تگهای خبر: باد , بارندگی , بو , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است