فیلتر سیگار ۳۰۰۰ ماده خظرناك دارد

فیلتر سیگار ۳۰۰۰ ماده خظرناك دارد گل بخر: در فیلتر سیگار بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ماده خطرناك شامل فلزات سنگین وجود دارد كه می تواند حیات انسان و حیوان را تهدید كند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، فیلتر سیگار همچون زباله هایی است كه این روزها بی مهابا روی زمین یا داخل جوی های آب انداخته می شود. این زباله كوچك اما پر خطر نه تنها تنوع زیستی را تهدید می كند بلكه می تواند با وارد شدن به چرخه غذایی انسان، سلامت او را هم تهدید كند. فاطمه اكبرپور - كارشناسان پسماند اداره محیط زیست استان تهران - در گفت و گو با ایسنا به مهمترین تهدیدات فیلتر سیگار مقابل محیط زیست اشاره نمود.

*فیلتر سیگار از الیافی به نام «استات سلولز» كه یك پلیمر غیرقابل تجزیه و سمی ساخته شده است.

*رها كردن فیلتر سیگار در آب های روان سبب می شود كه این فیلترها به داخل مخازن سدهایی كه آب آشامیدنی را تامین می كنند، وارد شوند و به سبب عدم تجزیه پذیری، مواد خطرناك خودرا در آب رها كنند.

*فیلترهای سیگار رها شده در طبیعت به سبب عدم تجزیه پذیری وارد خاك می شوند و آلودگی آنرا به همراه دارند.

*بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ماده خطرناك شامل فلزات سنگینی چون كروم، مس و سرب در فیلتر سیگار وجود دارد و با رهاسازی آن در طبیعت توسط پرندگان و حیات وحش مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت تنوع زیستی را به خطر می اندازد.

*آبزیان فیلترهای سیگار رها شده در آب ها را مصرف می كنند. در نتیجه به صورتی مواد سمی فیلتر سیگار وارد چرخه غذایی انسان می شود و می تواند سلامت مردم را به خطر بیندازد.

*كاغذ دور فیلتر سیگار از بهترین جنس كاغذ یعنی «ورق های شیت» است كه برای تولید آن درختان زیادی نابود می شود.
1397/12/02
19:31:21
5.0 /5
4851
تگهای خبر: آلودگی , بو , پرندگان , حیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است