مرگ آهوهای زبان بسته در استخرها!

مرگ آهوهای زبان بسته در استخرها! به گزارش گل بخر مدیركل حفاظت محیط زیست استان یزد با اشاره به این كه توجه نكردن به گونه نادر آهو، انقراض آنرا به دنبال دارد، اظهار داشت: برپایه گزارشات بدست آمده تلفات جاده ای و سقوط در استخرهای بدون حصار مهم ترین عوامل مرگ آهو در مهریز است.


نیره پورملائی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به این كه طبق آخرین سرشماری انجام شده 850 راس آهو در منطقه كالمند بهادران زندگی می كنند، اظهار نمود: با عنایت به این كه بیشترین تعداد آهوهای استان در منطقه حفاظت شده بهادران زندگی می كنند، توجه نكردن به آنها انقراض این گونه را به دنبال دارد.
وی با بیان این كه طبق گزارشات بدست آمده تلفات جاده ای نقش مهمی در مرگ این گونه دارند، اضافه كرد: ساخت جاده در منطقه حفاظت شده كالمند جان این گونه را تهدید كرده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست یزد با اشاره به این كه سقوط در استخرهای بدون حصار از دیگر عوامل تلف شدن این گونه جانوری در استان است، اظهار داشت: در مواردی مامورین اجرایی متوجه تلف شدن آهو داخل استخر مزارع شدند.
این مسئول با بیان این كه به تازگی مامورین پاسگاه محیط بانی مهدی آباد در منطقه حفاظت شده آثار خون، موی آهو و یك تكه آرم پراید مشاهده نمودند، تصریح كرد: تحقیقات جهت شناسایی وسیله نقلیه با هماهنگی نیروی انتظامی در حال انجام می باشد.1397/11/03
14:23:01
5.0 /5
4264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است