لغو بیشتر از ۲۰۰۰ پرواز در آمریكا به علت طوفان

لغو بیشتر از ۲۰۰۰ پرواز در آمریكا به علت طوفان گل بخر: روز گذشته (جمعه) طوفان زمستانی ایالت های غرب میانه آمریكا را درنوردید و بارش بیشتر از ۶۰ سانتی متری برف علاوه بر لغزندگی جاده ها سبب اختلال در عبور و مرور در ایالت ˮنیوانگلندˮ شد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، تابحال حدود ۲۰۰۰ پرواز داخلی در سراسر ایالات متحده آمریكا به علت بارش برف و یخبندان لغو شده است.
سرویس هواشناسی ملی آمریكا هشدارهای طوفان زمستانی را در ایالات مختلف از داكوتا تا ایالات اطراف دریاچه های بزرگ و نیوانگلند صادر كرده است. در "نیوانگلند" هم پیش بینی شده امكان یخبندان و كولاك شدید وجود دارد.
در "نبراسكا" به دنبال لغزندگی باند فرودگاه ها و سر خوردن یك هواپیما به هنگام فرود، دستور تعطیلی هواپیما تا اطلاع ثانوی صادر گردیده است. هر چند این حادثه تلفاتی نداشته است. پروازهای فرودگاهی در شهر "اوهاما"ی آمریكا هم به علت شرایط شدید آب و هوایی لغو شده اند.
انتظار می رود این طوفان تا قبل از فردا (یك شنبه) كه به شمال شرق آمریكا می رسد، بیشتر از ۲۵ سانتی متر بارش برف را در غرب میانه این كشور به همراه داشته باشد.
هم چنین پیش بینی شده در نیویورك حجم بارش برف به میزان ۳ تا ۷ سانتی متری در هر ساعت برسد و شرایط عبور و مرور را در بعضی از مناطق غیرممكن سازد. انباشت ۸ تا ۱۶ سانتی متری برف در نیویورك و امكان یخبندان در این منطقه شرایط آب و هوایی سخت و دمای پایین را دست كم تا روز دوشنبه پایدار خواهد نمود.
وزش بادهای شدید هم منجر به شكستن درختان و قطع بعضی از خطوط برق شده است.
مقامات آمریكا علاوه بر لغو خیلی از پروازها از لغو و اختلال در برنامه سفر قطارها هم اطلاع داده اند.
تابحال بیشتر از ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر ایالات متحده آمریكا تحت تاثیر شرایط سخت زمستانی و طوفان ها قرار گرفته اند. باآنكه طوفان های دو روز اخیر سبب تولید برخی اختلال ها شده، كارشناسان آب و هوایی شرایط كنونی را در مقایسه با كولاك هایی كه در طول آخر هفته وارد آمریكا خواهند شد، بسیار ملایم دانسته اند.
طوفانی كه پیش بینی می گردد آخر هفته آمریكا را درنوردد، بسیار خطرناك و مخرب اعلام شده است. از همین رو به ساكنان مناطقی كه انتظار می رود درگیر این طوفان و كولاك شوند، هشدارهای لازم برای رعایت جوانب احتیاط داده شده است.
این طوفان و كولاك همراه آن احیانا شرایط آب وهوایی سختی به همراه داشته و دمای هوا را برای حدود ۲۰۰ میلیون آمریكایی به زیر صفر خواهند رساند. هم چنین وزش بادهای استخوان سوز با دمای منفی ۲۰ درجه سانتی گرادی برای ساكنان نیویورك پیش بینی شده است.
بنابر گزارش دیلی میل، بامداد روز پنج شنبه سرمای شدید و طوفان در كالیفرنیا باعث كشته شدن پنج تن شده بود.

مترجم: مهسا سلطانی/ دبیر خبر: معصومه انصاری


1397/10/30
13:53:15
5.0 /5
4841
تگهای خبر: باد , بو , درخت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است