افت شدید دمای كشور، ورود سامانه بارشی جدید از فردا

افت شدید دمای كشور، ورود سامانه بارشی جدید از فردا گل بخر: مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا، اظهار داشت: روز جمعه (28 دی) دمای هوا در كشور 6 تا 10 درجه كاسته می شود. هوای سرد تا دوشنبه هفته آینده در كشور ماندگار خواهد بود.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اعلام نمود: امروز (سه شنبه- 25 دی ) در شرق خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، شمال بوشهر و شمال و غرب فارس بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد. همینطور انتظار می رود در مناطق كوهستانی و سردسیر بارش برف داشته باشیم.

وی با اشاره به اینكه امروز در بخش هایی از مركز، شمال شرق و شرق كشور بارش ها به صورت پراكنده ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: فردا (چهارشنبه 26 دی) بارش ها در جنوب غرب ادامه دارد و از بعدازظهر این روز سامانه بارشی دیگری از نوار غربی وارد كشور می گردد كه ضمن تشدید بارش در جنوب غرب سبب بارش باران و برف و وزش باد در استان های غربی و سواحل دریای خزر خواهد شد. به تدریج گسترده سامانه بارشی به مناطق مركزی، بخش هایی از شرق و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران می رسد.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینكه سامانه بارشی روز پنجشنبه (27 دی) تقویت می شود، اظهار داشت: این سامانه در كل كشور به جز جنوب شرق فعال خواهد بود و در روز جمعه (28 دی) از شدت فعالیت این سامانه كاسته شده و محدود به سواحل دریای خزر، شمال شرق، جنوب شرق و مناطقی از غرب كشور خواهد شد.

وظیفه با اشاره به اینكه سامانه بارشی اواخر وقت شنبه (29 دی) از شمال شرق كشور خارج خواهد شد، افزود: از بعد ازظهر امروز و طی روز آینده (چهارشنبه 26 دی) ضمن افزایش نسبی دما، وزش باد شدید در گیلان و اردبیل پیش بینی می گردد.

این كارشناس سازمان هواشناسی همچنین، تصریح كرد: روز جمعه (28 دی) دمای هوا در سطح كشور از 6 تا 10 درجه سانتیگراد كاسته می شود و تا روز دوشنبه هفته آینده این هوای به نسبت سرد در كشور ماندگار خواهد بود.

وی بیان كرد: امروز غرب خلیج فارس مواج است و در ایام پنجشنبه و جمعه (27 و 28 دی ماه) دریای خزر و خلیج فارس مواج پیش بینی می گردد.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، اعلام نمود: فردا هوای تهران صاف، گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر پیش بینی می گردد. بیشترین و كمترین دمای تهران فردا 10 و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. همینطور پس فردا (پنجشنبه 27 دی) تهران ابری همراه با بارش باران و برف و وزش باد خواهد بود. بیشترین دمای تهران در روز پنجشنبه 6 درجه سانتیگراد و كمترین دما منفی 3 درجه سانتیگراد خواهد بود.


خبرنگار: زینب رحیمی/ دبیر خبر: بهناز غفاری


1397/10/25
18:32:12
5.0 /5
4258
تگهای خبر: باد , باران , بو , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است