تغییر ساعت كاری ادارات دولتی كابل به خاطر آلودگی هوا

تغییر ساعت كاری ادارات دولتی كابل به خاطر آلودگی هوا به گزارش گل بخر وزارت كار و امور اجتماعی افغانستان اعلام نمود كه در هماهنگی با اداره ملی حفاظت محیط زیست این كشور ساعت كاری ادارات و وزارتخانه ها را به علت پیشگیری از تشدید آلودگی هوا در شهر كابل، تغییر داده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلامیه این وزارت كه روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافت، ساعت كاری ۱۴ وزارتخانه و هشت اداره دولتی از ۸: ۳۰ بامداد تا ۴: ۳۰ پس از ظهر و شماری دیگر هم از ساعت ۷: ۳۰ بامداد الی ۳: ۳۰ پس از ظهر تعیین شده است. انتظار می رود این تغییر از آلودگی بیشتر هوا در پایتخت جلوگیری كند.
پیش از این ساعت كاری این ادارات از ۸ بامداد تا ۴ پس از ظهر و ۷ بامداد تا ۳ پس از ظهر بود.
یكی از مسئولان اداره ملی حفاظت محیط زیست گفته است كه دلیل این اقدام نه تنها پیشگیری از آلودگی هوا در پایتخت بلكه كاهش ترافیك شهری هم هست.
وی افزود كه این اداره به علت نداشتن دستگاه سنجش میزان آلودگی هوا نمی تواند آمار و ارقام مشخصی را عرضه كند.
به گزارش بی بی سی، این مقام مسئول همینطور گفته كه اداره ملی حفاظت محیط زیست این كشور در هماهنگی با وزارت انرژی و آب و شركت ملی برق افغانستان (برشنا) در صدد پیدا كردن راهكارهای بنیادی برای كاهش آلودگی هوا در كابل هستند.
اداره محیط زیست افغانستان در همین رابطه اعلام نموده است كه حدود ۳۸ درصد از آلودگی شهر كابل به علت گرد و خاكی است كه از جاده های این شهر به هوا پراكنده می گردد.
به قول مسئولان، خودروهای كهنه هم ۳۶ درصد از آلودگی شهر كابل را سبب شده اند. اداره حفاظت محیط زیست افغانستان همینطور اعلام نموده كه ۸۵ درصد از خودروهای شهر كابل، بیشتر از ۱۵سال عمر دارند و حدود ۶۰ درصد آنان باید از چرخه تردد بیرون بروند.
در عین حال منبع دیگر آلاینده ها در شهر كابل استفاده از سوخت های جامد مانند چوب و زغال سنگ است. به قول مسئولان، فقر سبب شده كه ۳۸ الی ۴۵ درصد از شهروندان شهر كابل از زغال سنگ، برای گرم كردن خانه ها استفاده كنند، چون كه هم ارزان است و هم گرمای بیشتر تولید می كند.1397/10/05
14:34:00
5.0 /5
4284
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است