پیش بینی ثبت ركورد گرما در ۲۰۱۹

پیش بینی ثبت ركورد گرما در ۲۰۱۹ به گزارش گل بخر كارشناسان هواشناسی پیش بینی كرده اند كه دمای جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی به بالاترین ركورد افزایش دما كه تابحال ثبت شده نزدیك خواهد شد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پیش بینی كارشناسان هواشناسی از آن حكایت می كند كه میانگین دمای جهانی در سال آینده میلادی به حدود ۱.۱ درجه سانتی گراد بالاتر از دوره قبل از صنعتی شدن خواهد رسید و به ركورد افزایش ۱.۱۵ درجه سانتی گرادی دما كه در سال ۲۰۱۶ ثبت شده نزدیك می گردد.

كارشناسان اظهار داشتند: این افزایش دما در نتیجه تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت بشر در كنار تاثیرات پدیده آب و هوایی ال نینو خواهد بود كه سبب گرم شدن هوا می گردد.

به گفته كارشناسان هواشناسی، پیش بینی های انجام گرفته از وضعیت دما در سال آینده از آن حكایت می كند كه ۲۰۱۹ یكی از پنج سالی خواهد بود كه بالاترین میزان دما در آنها گزارش شده و تمامی آنها از سال ۲۰۱۵ به بعد اتفاق افتاده است. در تمامی این سال ها دما حدود یك درجه سانتی گراد بالاتر از ركورد ثبت شده در دوره قبل از صنعتی شدن بوده است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، محققان همینطور اظهار داشتند: كشورهای جهان دستورالعملی برای اجرایی شدن قرارداد آب وهوایی پاریس عرضه كرده اند تا از افزایش بیشتر از ۱.۵ درجه سانتی گرادی دما جلوگیری شود. با این وجود پیش بینی شده كه روند افزایشی میزان انتشار گاز كربن در این سال ادامه پیدا می كند.
1397/10/01
23:50:52
5.0 /5
4976
تگهای خبر: بو , گرما , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است