اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت اعلام كرد

افزایش ۱۵ منطقه حفاظت شده جدید به فهرست سبز

افزایش ۱۵ منطقه حفاظت شده جدید به فهرست سبز گل بخر: اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) از اضافه شدن ۱۵ منطقه طبیعی جدید به ˮفهرست سبزِ مناطق حفاظت شدهˮ این اتحادیه آگاهی داد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، مناطقی در مصر، فرانسه، اردن، كنیا، لبنان، مكزیك، پرو و امارات متحده عربی تاییدیه افزوده شدن به فهرست سبز IUCN را دریافت نمودند كه در مجموع تعداد مناطق فهرست سبز این اتحادیه به عدد ۴۰ رسیده است.

در فهرست سبز اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت اثربخشی مناطق حفاظت شده ارزیابی میگردد و شرایط انگیزشی احداث میگردد تا مدیریتِ دیگر مناطق طبیعی در جهان بهبود پیدا كند.

همچنین تدوین فهرست سبز مناطق حفاظت شده جهان به ارزیابی و تسریع روند پیشرفت در تحقق اهداف تنوع زیستی "آیچی ۱۱" كمك می نماید كه به دنبال آن است تا از ۱۷ و ۱۰ درصد از مناطق خشكی و دریایی جهان حفاظت شود.

دو منطقه طبیعی كه اخیرا به فهرست سبز IUCN افزوده شده در مصر واقع شده اند كه به سبب اقدامات حفاظتی اثربخش در لیست سبز گنجانده شدند.

از زمان تدوین این فهرست تعداد كشورهایی كه خودرا به فهرست سبز IUCN متعهد دانسته اند افزایش چهار برابری پیدا كرده و از هشت مورد به ۳۳ كشور رسیده است. همین طور حدود ۲۵۰ منطقه برای دریافت مجوز افزوده شدن به این فهرست داوطلب هستند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت، كشورهایی از قبیل استرالیا، كنیا، مالزی و ماداگاسكار باز متعهد شده اند تا در آینده ای نزدیك تعداد بیشتری منطقه حفاظت شده را به این فهرست معرفی كنند.
1397/09/05
21:08:23
5.0 /5
4741
تگهای خبر: بو , دریا , سایت , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است