آشنایی با گل های زشت جهان

آشنایی با گل های زشت جهان گل بخر: به طور معمول تا اسم گل را می‌شنویم، یاد طرح‌های بسیار زیبا و عطرهای سحر آمیز می‌افتیم اما در جهان گل‌هایی نیز هستند كه نه تنها شكل ظاهری خوبی ندارند، بلكه مردم از شدت بوی بد آنها فراری می باشند. اما به خاطر كمیاب بودنشان طرفداران زیادی دارند. در ادامه این مطلب شما با آن ها آشنا می كنیم.


گل زینتی سایفوستما (Cyphostemma)
 
این گیاه كه جز گیاهان زینتی به‌حساب می‌آید، می‌تواند تا ۶ فوت (۱.۸ متر) رشد كند. محل رشد و نمو آن در جنوب آفریقا است. گل سایفوستما در نامیبیا به انگور وحشی و یا درخت انگور معروف است. این گل بسیار به آفتاب مستقیم علاقه‌مند است. برگ‌های براق بزرگ آن با فرا رسیدن زمستان می‌ریزند و میوه انگور مانند آن هم در اواخر تابستان می‌رسند.  
 
 
گل Birthworts 
 
این گیاه از خانواده‌ای با بیش از ۵۰۰ گونه است. اعضای گونه‌های آن به اسم‌های لوله پیاز، لوله هندی و birthwort  است. چند گونه خاص آن به نام‌های A. utriformis و A. westlandii در حال انقراض است. این گیاه به‌عنوان لوله خمره‌ای نیز مشهور است و در سراسر جهان یافت می‌شود و گستردگی خوبی دارند. این گل با برگ‌های ساده و ساقه‌های درهم فرو رفته، بوی شدید و زننده گل آن و ساختارش كاملا قابل تشخیص است.
 
گل تنه فیل
 
این گیاه در كیپ شمالی نامیبیا یافت می‌شود. این گیاه شامل یك تنه ضخیم است، كه به طور گسترده‌ای از بالا تا پایینش با خار پوشانده شده است. تاج‌های این گیاه كه به رنگ مخملی است، در ماه‌های شهریور تا مهر ظاهر می‌شوند.
 
گل تیتان (گل جسد)
 
این گل را از آن رو گل جسد می‌نامند كه بسیار بدبو بوده و بوی ساطع شده از آن شبیه به جسد در  حال فساد است. گل تیتان كه معروف به گل جسد است، بزرگ‌ترین گل را در میان گل‌های جهان دارد. طول گل این گیاه تا ۳ متر هم می‌رسد.
 
تیتان، در جنگل‌های بارانی سوماترا، اندونزی، و بورنئو، مالزی و چند كشور بارانی دیگر رشد می‌كند. این گیاه هر چهار تا شش سال یك بار در عمر ۴۰ ساله‌اش، شكوفه می‌دهد، از این رو مردم برای تماشای گل آن كه تنها ۳ روز شكوفا می‌ماند برنامه ریزی خاصی دارند. این گیاه جز گیاهانی است كه در هنگام شكوفا شدن، انسان‌های زیادی را برای دیدنش جمع می‌شوند، اما بوی زننده آن شامه هر بیننده‌ای را آزار می‌دهد.
 
گل تومبو
 
این گیاه، كه در جنوب غربی آفریقا به ویژه نامیبیا و آنگولا یافت می‌شود، فسیلی زنده است. در ابتدا، گیاه دو برگ از یك تنه ضخیم را رشد می‌دهد و به عنوان گیاه همچنان رشد می‌كند. برگ‌های آن ممكن است تقسیم شوند. تخمین زده می‌شود، برخی از گیاهان این گونه بیش از ۱۰۰۰ سال سن داشته باشند.
 
گل صلیب
 
این گل با نام‌های كورامامیل، كراس یا تاج صلیب شناخته می‌شود. این بوته به طور خیلی آرام رشد می‌كند و در جنوب آمریكا یافت می‌شود. در ماه‌های مارس و آوریل به رنگ‌های خاكستری در می‌آید. این گل به خاطر عطری كه دارد مورد استفاده قرار می‌گیرید، اما به دلیل تخریب زیستگاه‌های آن، این گونه منحصر به فرد در حال انقراض است. 
 
قارچی به شكل گل با نام ماهی مركب 
 
این قارچ كه خیلی شبیه به گل است، در سال ۱۹۱۵ در پیستبورگ شمال امریكا برای اولین بار دیده شد. این قارچ عمدتا در كنار جنگل‌ها، پارك، و باغ‌ها در فصل تابستان و پاییز یافت می‌شود. بدنه آن ابتدا شبیه به خورشید است اما بعد از مدتی تبدیل به بازوهایی می‌شود كه بی‌شباهت به ماهی‌های مركب (سرپایان) نیست. 
 
گیاهی گوسفند شكل
 
اگر شخصی از فاصله دور این گیاه را ببیند، بی‌شك گمان می‌كند كه گوسفندی در آن حوالی است. این گیاه از دور خیلی شبیه به گوسفند است. محل رشد و نمو آن در جنوب آلپ و نیوزلند است. این گل بوته‌ای سفید و خاكستری رنگ است، كه می‌تواند تا ۱/۵ متر مربع گسترش یابد. برگ‌ها و گل‌های  ریز آن در پوشش مو شكل آن جای گرفته‌اند.
 
پیاز دریایی 
 
این گیاه در آفریقای جنوبی به عنوان پیاز صخره نیز معروف است. این گیاه روی گویی به رنگ سبز كم رنگ همواره در حال رشد است. شاخه‌های جدید آن كه هر ساله رشد می‌كنند با رنگ شادتری نسبت به بقیه ساقه‌ها كاملا نمایان است. رنگ گل‌های آن نیز به رنگ سبز است.
 
گلی معروف به كوزه میمون 
 
این گل جزء گیاهان گرمسیری به حساب می‌آید. این گل عجیب و غریب دارای خانواده‌ای با بیش از ۱۲۰ گونه است. این گیاه قادر است فضایی به شكل یك خمره تو خالی دارای درپوش را تشكیل دهد. محل رشد این گیاه در كشورهایی چون اندونزی، مالزی و فیلیپین و حتی در جنوب چین است. شكل خمره‌ای آن روی گیاه آویزان است.
1396/04/26
23:30:08
5.0 /5
7015
تگهای خبر: گل , خوشبو , گیاه , زینتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است