آموزش نگه داری از گیاه برگ قاشقی

آموزش نگه داری از گیاه برگ قاشقی به گزارش گل بخر، به نقل از بیتوته استفاده از گیاهان این روزها به شدت باب شده است. در ادامه یكی از این گیاهان و روش استفاده از آن به شما معرفی می گردد.


 این گیاه با نام انگلیسی Desert privet و نام علمی Peperomia magnoliaefolia كه در فارسی پیرومیا، قاشقی نامیده می شود.
 
 پیرومیا از خانواده پی پراسه و زادگاه آن برزیل و جنگل امازون بوده، دارای برگهای قلبی شكل، گوشتی و ابلق به رنگ های سفید كرمی و سبز می باشد، زادگاه این گیاه جنگل های نسبتا تاریك بوده و به همین سبب سایه آپارتمان را به خوبی تحمل میكند.
 
 
نور مناسب گل برگ قاشقی : نیم سایه آفتاب و نور كنار پنجره احتیاجات نوری آن را تامین می كند، احتیاج به مراقبت در برابر اشعه مستقیم آفتاب به خصوص در ظهر دارد.
 
 
دمای مناسب گل برگ قاشقی : حداكثر درجه حرارت در تابستان ۲۴ درجه و حداقل درجه در زمستان ۱۸ درجه است،گیاه تا ده درجه هم مقاومت نشان می دهد. در كل به هوای خنك نیاز دارد.
 
 
آبیاری گل برگ قاشقی : اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاك گلدان خشك شود، آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه و در نهایت حمله قارچ بیماری زا ی ((بوتری تیس)) می گردد،در تابستان هر ۷  روز یكبار و در زمستان هر  ۲الی ۳ روز یكبار آبیاری نمایید.
 
 
رطوبت مناسب گل برگ قاشقی : غبارپاشی هفته ای دو بار در تابستان و یكبار در زمستان توصیه می گردد.
 
اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاك گلدان گل برگ قاشقی خشك شود
 
 
تغذیه مناسب گل برگ قاشقی : مواد غذایی و عناصر مورد نیاز گیاه را با افزایش كودهای مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور هر دو هفته یكبار تامین كنید.
 
 
خاك مناسب : خاك لیمونی بهترین محیط رشد ریشه گیاه برگ قاشقی است.
 
 
تعویض گلدان : ریشه های گیاه برگ قاشقی سطحی و ریز است، ترجیح می دهند در گلدان كوچك زندگی كنند،به هر صورت هر سال ریشه ها را بازدید كنید و در صورت لزوم ان را با یك اندازه بزرگتر تعویض نمایید.
 
 
 
تمیز نمودن برگ های گل برگ قاشقی : به دلیل شكننده بودن برگ ها غبارپاشی جهت تمیز نمودن برگ ها كفایت می كند.
به دلیل شكننده بودن برگ های گل قاشقی غبار پاشی جهت تمیز نمودن برگ ها كفایت می كند
 
 
تكثیر : زمان مناسب برای گرفتن قلمه ساقه یا برگ در اواخر بهار یا تابستان و ریشه دار كردن آنها در  دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد است.
1396/04/24
19:07:07
5.0 /5
6524
تگهای خبر: گل , گیاه , آبیاری , رطوبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است