بارندگی در كشور از فردا

بارندگی در كشور از فردا به گزارش گل بخر مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از نزدیك شدن سامانه ای بارشی به كشور اطلاع داد و اظهار داشت: با ورود این سامانه ابتدا بارش های پراكنده در مناطق شمال غرب و غرب كشور آغاز می گردد و در روز دوشنبه بر میزان و وسعت بارش در این مناطق افزوده می گردد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پایداری جو حاكم در بیشتر مناطق كشور در ایام شنبه و یكشنبه اظهار نمود: در این دو روز در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی و كاهش كیفیت هوا پیش بینی می گردد. از روز یكشنبه روند افزایش دما در استان های حاشیه دریای خزر پیش بینی می گردد. دمای هوا در این استان ها در روز دوشنبه به بالاترین دما می رسد. هوای نسبتا گرمی در روز سه شنبه در این مناطق باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: در ایام یكشنبه و دوشنبه وزش باد شدید گرم جنوبی برای گیلان و اردبیل رخ می دهد. از بعدازظهر روز یكشنبه با نزدیك شدن سامانه ای بارشی به كشور ابتدا بارش های پراكنده در مناطق شمال غرب و غرب كشور آغاز می گردد و در روز دوشنبه به میزان و وسعت بارش در این مناطق افزوده می گردد.

به گفته مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در این روز بارش پراكنده برف در شمال غرب كشور پیش بینی می گردد. روزهای دوشنبه و سه شنبه هم غرب خلیج فارس، مواج بودن، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید را تجربه می كنند.

وظیفه همینطور افزود: در ایام سه شنبه و چهارشنبه با فعالیت بیشتر این سامانه، بارش تمام نیمه غربی كشور را در برمی گیرد. سه شنبه بارش در مناطق غرب و جنوب غرب كشور شدت بیشتری دارند و در ارتفاعات زاگرس مركزی و البرز شرقی بارش ها به شكل برف خواهند بود. همینطور به علت افزایش سرعت وزش باد روی عراق، از بعد از ظهر یكشنبه و طی روز دوشنبه پدیده گردوخاك در بعضی نقاط غرب و جنوب غرب دور از انتظار نیست.
پیش بینی وضعیت هوای كرمانشاه


وظیفه درباره وضعیت آب و هوای استان كرمانشاه هم توضیح داد و اظهار داشت: امروز برای استان كرمانشاه آسمانی صاف تا كمی ابری پیش بینی می گردد. بیشینه دمای امروز ۱۹ و كمینه آن به یك درجه بالای صفر می رسد. همینطور برای روز یكشنبه هم آسمانی صاف تا قسمتی ابری، به تدریج وزش باد و افزایش ابر برای كرمانشاه پیش بینی شده است. دمای هوا در سردترین ساعت پنج درجه و در گرمترین ساعت ۱۸ درجه بالای صفر خواهد بود.

به گفته وی، استان كرمانشاه در روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه آسمانی نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات وزش باد و بارش پراكنده را پشت سر می گذارد. بیشینه دمای روز دوشنبه هم ۱۶ و كمینه آن هشت درجه پیش بینی شده است.

وظیفه درباره وضعیت آب وهوای استان تهران در ۴۸ ساعت آینده هم اظهار داشت: برای روز یكشنبه – ۲۸ آبان- این استان شاهد آسمانی كمی ابری و غبارمحلی دربعدازظهر همراه با افزایش ابر است. بیشینه دما هم ۱۷ و كمینه آن هشت درجه سانتی گراد خواهد بود.

وی ادامه داد: در روز دوشنبه هم استان تهران وضعیت جوی كمی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبارمحلی پیش بینی شده است. دمای هوا در گرم ترین ساعت به ۱۸ و در سردترین ساعت به ۹ درجه سانتی گراد می رسد. 

1396/08/27
23:18:12
5.0 /5
4807
تگهای خبر: آسمان , باد , دمای هوا , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است