خطر گرسنگی حاد در كمین میلیون ها نفر در افغانستان

خطر گرسنگی حاد در كمین میلیون ها نفر در افغانستان گل بخر: جنگ، تغییرات اقلیمی و خشكسالی بیشتر از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را در افغانستان در معرض خطر قحطی قرار داده و در ۲۰ ولایت این كشور ماه هاست كه باران نباریده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، روز گذشته (جمعه) برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) اعلام نمود شمار افرادی كه در افغانستان در معرض خطر گرسنگی حاد قرار گرفته اند به دست كم سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.
ساكنان مناطق جنوب شرقی این كشور بیشتر از همه از نتایج خشكسالی و جنگ در عذاب هستند. هم اكنون حدود ۲۰۰ هزار تن از آنان خانه های خویش را رها كرده و آواره شده اند.
به گزارش این نهاد بین المللی، مهم ترین دلیل این وضعیت خشكسالی است. در ماه های گذشته در دست كم ۲۰ ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان باران نباریده است.
سازمان ملل چند ماه پیش اعلام نموده بود شمار كسانی كه در افغانستان امنیت غذایی ندارند به ۱۳ میلیون نفر رسیده است. این سازمان همینطور اخطار داده بود كه اگر در این باره چاره اندیشی نشود، شمار آوارگان داخلی و افرادی كه به خارج پناه می برند به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

سرنوشت نامعلوم كمك های مالی
برنامه جهانی غذای سازمان ملل مقرر است تا ماه مارس ۲۰۱۹ حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن از افرادی را كه در افغانستان با خطر گرسنگی مواجهند، زیر چتر كمك های خود قرار دهد. هم اكنون بیشتر از یك میلیون و ۴۰۰ هزار افغان تحت پوشش این نهاد بین المللی هستند.
به گزارش دویچه وله، پخش عادلانه مواد خوراكی و دارویی بین نیازمندان افغانستان به سانی میسر نخواهد بود. یكی از مهم ترین موانع این است كه طالبان بخش قابل توجهی از این كشور را كنترل می كند. علاوه بر این مشخص نیست كه آیا كمك های بین المللی به دست نیازمندان واقعی برسد.1397/08/26
18:17:06
5.0 /5
4654
تگهای خبر: امنیت , باران , بو , پخش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است