مدیركل دامپزشكی فارس:

نتایج آزمایش مرغ های آلوده در فارس هنوز مشخص نشده است

نتایج آزمایش مرغ های آلوده در فارس هنوز مشخص نشده است گل بخر: علی رغم آنكه چهار روز از فاجعه زیست محیطی مرگ 28 پرنده شكاری در استان فارس، به قول مدیركل دامپزشكی این استان، هنوز نتیجه سم شناسی مرغ های آلوده ای كه گمان می رود عامل مسمومیت و مرگ این پرنده ها شده بود، مشخص نشده است.


یعقوب مهندس مدیركل دامپزشكی استان فارس شنبه 12 آبان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: هنوز نتیجه نهایی آزمایش سم شناسی مرغ های آلوده كه عامل تلف شدن تعدادی عقاب شده بود، اعلام نشده و امیدواریم طی روزهای آینده نتایج مشخص شود.
وی با اشاره به اینكه در ساعت های ابتدایی انتشار گزارش اتلاف گروهی عقاب ها در گردنه غنیمی شهرستان سروستان و اینكه عامل مرگ احیانا استفاده از گوشت مرغ های آلوده رها شده كنار جاده بوده است، آزمایش های اولیه برای تشخیص ابتلای مرغ ها به آنفلوآنزای پرندگان انجام شد كه نتیجه منفی بود.
مهندس تصریح كرد: بعد از مشخص شدن نتایج آزمایش آنفلوآنزا، نمونه هایی از مرغ های آلوده به مركز سم شناسی مشهد ارسال شد و همچنان منتظر اعلام نتیجه از جانب این مركز هستیم.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، شامگاه چهارشنبه، گزارشی در خصوص تلفات گروهی از پرندگان شكاری شامل سارگپه و عقاب صحرایی منتشر گردید و مدیركل حفاظت محیط زیست، علت آنرا مصرف گوشت مرغ های آلوده رها شده در گردنه غنیمی سروستان اعلام نمود.
سعید محمودی بامداد پنج شنبه از بازداشت مسئول یكی از مرغداری های منطقه اطلاع داد و تصریح كرد كه مرغ های آلوده برای جلوگیری از بروز مشكلات بیشتر، نابود شده و نمونه هایی هم برای بررسی علت آلودگی و تلف شدن مرغ ها به دامپزشكی فارس تحویل داده شده است.
به قول مدیركل حفاظت محیط زیست فارس، تعداد 35 عقاب و سارگپه بر اثر مصرف گوشت مرغ فاسد، مسموم شده و 27 پرنده تلف شده بود اما پس از كشف لاشه یك عقاب دیگر در منطقه، تعداد تلفات به 28 بهله پرنده رسید؛ در این بین با تلاش كارشناسان حفاظت محیط زیست فارس، 8 بهله عقاب احیاء شد و از مهلكه جان به در برد.
وی با تاكید بر اینكه پیگیری قضایی علت وقوع این حادثه ادامه دارد، اظهار داشت: برای اعلام دقیق علت تلف شدن این پرندگان باید تا مشخص شدن نتیجه آزمایشات سم شناسی صبر كرد.
1397/08/12
14:49:01
5.0 /5
4779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است