خون گیری مشترك از دختران یك دبیرستان مردم تجمع كردند و متهم بازداشت شد

خون گیری مشترك از دختران یك دبیرستان مردم تجمع كردند و متهم بازداشت شد گل بخر خون گیری مشترك از دختران یك دبیرستان؛ مردم تجمع كردند و متهم بازداشت شد


در این ماجرا فردی با حضور در یكی از مدارس دخترانه تاكستان خویش را از نیروهای جمعیت هلال احمر معرفی كرده و خواهان انجام آزمایش قند خون از دانش آموزان می گردد. مدیر مدرسه هم بدون انجام تحقیقات لازم و هماهنگی با نهادهای ذیربط به این فرد اجازه انجام خون گیری را می دهد.

گفته می گردد این فرد از هر لانست (سوزن) برای انجام تست قند خون چند دانش آموز بهره برده كه این مورد توسط دانش آموزان به والدین اطلاع داده شده و باعث نگرانی آنها در مورد وضعیت سلامت فرزندانشان شده است.

در پی این اتفاق والدین این دانش آموزان مقابل شبكه بهداشت و درمان تاكستان تجمع و خواهان رسیدگی مسئولان به این قضیه شدند. بعد از این اتفاق و اطلاع رسانی به نهادهای انتظامی و قضایی، فرد خونگیر شناسایی و دستگیر شد.

علیرغم برخی فضاسازی ها در فضای مجازی به قول مسئولان بررسی های اولیه نشان داده است وی انگیزه خاص و مشخصی برای انجام این كار نداشته است و آزمایشات اولیه بر روی دانش آموزان هم نشانگر مشكل خاصی در آنها نیست.

در مورد این اتفاق هنوز اظهارنظر رسمی از جانب پلیس، دستگاه قضایی و دانشگاه علوم پزشكی و دیگر نهادهای ذیربط انجام نشده است. فرد متهم همچنان در بازداشت است
سرپرست فرمانداری تاكستان اظهار داشت: برپایه اطلاعات اولیه كسب شده عامل خون گیری بدون هماهنگی از دانش آموزان یك مدرسه دخترانه در تاكستان از داوطلبان جمعیت هلال احمر بوده و انگیزه خاصی برای این اقدام خود نداشته است.

محمد مبین اضافه كرد: این فرد از داوطلبین جمعیت هلال احمر بوده و قبلا دوره های آموزشی مربوط به تزریق و انجام آزمایش های پزشكی اولیه مانند تست قند خون و قشار خون را پشت سر گذاشته بوده است.

سرپرست فرمانداری تاكستان اظهار داشت: این فرد روز گذشته با هماهنگی با مدیر مدرسه سما تاكستان از برخی دانش آموزان این واحد آموزشی مبادرت به تست قند خون كرده است.

مبین اضافه كرد: فرد خون گیر به جز مدیر مدرسه مربوطه با دستگاه دیگری برای انجام آزمایش تست قند خون اقدام نكرده بود. اخراج مدیر خاطی مدرسه
وی با اشاره به اینكه قصور و بی تدبیری مدیر مدرسه به جهت عدم هماهنگی با مراجع بالادستی در مورد این مورد محرز است و فعلا وی از كار بركنار و تعلیق شده است، تصریح كرد: فرد متهم هم همچنان در بازداشت به سر می برد.

مبین با اشاره به اینكه تحقیقات در مورد این مورد همچنان دارد، اظهار داشت: بعد از این اتفاق یك تیم پزشكی در مدرسه یاد شده حاضر و از دانش آموزانی كه از آنها خونگیری شده بود آزمایش HIV، هپاتیت B و C از گرفتند كه خوشبختانه جواب این آزمایش نشانگر علائم بیماری و مشكل خاصی در آنها نبود.

وی با اشاره به اینكه برخی ها در شبكه های مجازی نسبت به این مورد مبادرت به تحریك افكار عمومی كردند، تصریح كرد: به جهت نگرانی والدین مقرر شد امروز هم آزمایش دوباره از دانش آموزان گرفته شود. احتمال انتقال آلودگی به دانش آموزان وجود ندارد
مدیر شبكه بهداشت تاكستان در مورد اقدام یك فرد كه با حضور در مدرسه ای دخترانه قند خون آنها را گرفته بود، اظهار داشت: خوشبختانه هیچ خطری دانش آموزان این مدرسه را تهدید نمی كند و احتمال انتقال آلودگی صفر است.

دكتر جلال رحمانی اضافه كرد: این مرد جوان روز سه شنبه در پوشش امدادگران هلال احمر با رجوع به مدرسه دخترانه در تاكستان مبادرت به سنجش قند خون 63 دانش آموز این مدرسه كرده بود.

وی افزود: وی در انجام این كار هم برای هر چند دانش آموز از یك لانست مشترك بهره برده است.

رحمانی افزود: بعد از اعلام این گزارش به شبكه بهداشت و آموزش و پرورش این فرد توسط مراجع قضایی و انتظامی بازداشت شد.
این مسئول با اشاره به تجمع والدین دانش آموزان این مدرسه در مقابل شبكه بهداشت تاكستان هم اظهار داشت: آزمایشهای لازم برای اطمینان از سلامتی این دانش آموزان انجام شده و جای هیچ نگرانی نیست.

شهر تاكستان مركز شهرستانی به همین نام در 35 كیلومتری غرب قزوین قرار دارد. 17231

1397/07/19
15:20:17
5.0 /5
4590
تگهای خبر: آلودگی , باد , بهداشت , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است