سفارش های زیست محیطی به عزاداران حسینی و مسئولان تكایا

سفارش های زیست محیطی به عزاداران حسینی و مسئولان تكایا گل بخر: رییس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: ازهمه عزاداران درخواست می كنم در مراسم های عزاداری خود سلامت و بهداشت عمومی جامعه را مدنظر قرار دهند و محیط زیست برایشان دغدغه باشد.محمدحسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: مردم عزادار مراسم های مذهبی خویش را به گونه ای برگزار كنند كه هم مورد قبول خداوند باشد و هم آسیب ای به محیط زیست ما وارد نكند.

وی با اشاره به اینكه استفاده از ظروف یك بار مصرف نه تنها سلامت انسان را به خطر می اندازد بلكه برای طبیعت هم خطرناك می باشد، خاطرنشان كرد: این نوع ظروف به علت اینكه دیر در طبیعت تجزیه می شوند سبب تخریب محیط می شوند، آلودگی پایداری را به وجود می آورد و آب و خاك را تحت تاثیر قرار می دهند.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با تاكید بر اینكه در این ایام تا جایی كه امكان دارد از ظروف یك بار مصرف استفاده نكنیم، اظهار داشت: علاوه بر این تلاش نماییم در این ایام پسماندهای خویش را مدیریت و از پخش كردن آن ها در فضا خودداری و با پاكبان های شهر همكاری نماییم، همینطور ظروف یكبار مصرف گیاهی جایگزین خوبی برای سایر ظروف یكبار مصرف پلاستیكی هستند.

بازگیر با اشاره به اینكه مدیریت هیات های مذهبی عالی ترین نوع مدیریت مردمی است، اظهار نمود: در خواست من از مردم و مسئولان این هیات ها این است كه آب، خاك و سلامتی محیط را در نظر داشته باشند و برای حفظ آن ها تلاش كنند.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: در روزهای عزاداری در مصرف آب و انرژی صرفه جویی نماییم و مراقب تولید آلودگی های صوتی باشیم چون كه این نوع آلودگی می تواند باعث ناراحتی افراد بیمار شود.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران در انتها تصریح كرد: انشاءالله بتوانیم عزاداری ها را در این ایام به گونه ای برگزار نماییم تا هم مورد قبول خداوند قرار بگیرد و هم به محیط زیست آسیبی وارد نكنیم.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، تجزیه ظروف پلاستیكی و كیسه های یكبار مصرف در طبیعت نه تنها می تواند حتی تا چهار قرن طول بكشد بلكه مواد شیمیایی موجود در آن می تواند با استفاده از خاك وارد آب، گیاهان و چرخه غذایی شود و صدمات جبران ناپذیر بهداشتی و اقتصادی برجای بگذارد. با وجود تمام این ها تنها در كشور ما سالانه حدودا ۱۸۵ هزار تن پلاستیك تولید می گردد و از این منظر جزو ۱۰ كشور پر مصرف ظروف یكبار مصرف در دنیا هستیم.

ظروف گیاهی جایگزین بسیار مناسبی برای ظروف یكبار مصرف پلاستیكی هستند. شكل و ظاهر این ظروف كاملا مشابه ظروف پلاستیكی است با این تفاوت كه زیست تخریب پذیر هستند. طبق تحقیقات صورت گرفته زمان برگشت ظروف پلاستیكی یكبار مصرف به طبیعت ۲۰۰ تا ۴۰۰ سال است، اما این زمان برای ظروف یك بار مصرف گیاهی كه از نشاسته ذرت اصلاح شده تهیه شده پنج تا شش ماه بدون هیچ صدمه زیست محیطی است.
1397/06/27
14:50:52
5.0 /5
4215
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بو , پخش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است