عضو شورای تهران تایید كرد: آب برخی مناطق تهران به نیترات آلوده است

عضو شورای تهران تایید كرد: آب برخی مناطق تهران به نیترات آلوده است گل بخر عضو شورای تهران تایید كرد: آب برخی مناطق تهران به نیترات آلوده است


به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین، زهرا صدراعظم نوری رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران و آرش حسینی میلانی عضو این كمیسیون در نشست خبری خود به مناسبت یكمین سال فعالیت شورای شهر در دوره پنجم، به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند. اهم مطالب عنوان شده توسط زهرا صدراعظم نوری:
-در برخی نقاط به صورت محدود، آلودگی هایی در آب شرب تهران دیده می گردد ولی آب كل شبكه سالم می باشد. آبرسانی اضطراری را دنبال می نماییم تا در مواقع بحرانی حداقل 72 ساعت آب داشته باشیم. این آلودگی ها موردی بوده است. یك نمونه گیری انجام شد و میزان نیترات درصد بالایی داشت. این موارد علت و شرایط خاصی دارد. برخی بحثها كه در شبكه های اجتماعی و رسانه ها درباره آلودگی آب تهران منتشر می شود، صحت ندارد. -فضایی كه شورای چهارم داشته با فضای شورای پنجم قابل مقایسه نیست. در شورای چهارم، عملكرد مدیریت شهری مورد تایید شورای چهارم نبوده. كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای چهارم، به شدت با مدیریت شهری وقت مسئله داشته و به علت عدم هماهنگی و سیاستهایی كه كمیسیون تایید نمی كرده، خیلی از بحثها و موضوعات شكل می گرفته. اقدامات و تلاشهای خوبی هم در كمیسیون دوره چهارم انجام شد. در شورای پنجم، اعضای كمیسیون، مدیریت شهری را برگزیده خود می دانند و سیاستهای خویش را ابلاغ كرده اند. شهرداری در یكسال اخیر كوشیده سیاستهای شورای شهر را اجرا نماید. جاهایی هم تفاوت وجود دارد كه به نحوه كار و ماهیت آن برمی گردد. امروز شهرداری تهران را مقابل خود در شورای شهر نمی بینیم. برخی دوستان می گویند چرا انتقاد نمی كنید؟ چرا ایراد نمی گیرید و اشكالات را نمی گویید؟ ما شهرداری را منتخب خود می دانیم و تلاش می نماییم مدیریت در فضای آرام و بدون استرس خدمت كند. در شرایطی كه جامعه ملتهب است، نمی خواهیم به التهاب اضافه نماییم. ما نقدها و تذكرها را داریم ولی وضعیت در شورای پنجم با چهارم قابل مقایسه نیست.
-موضوع سلامت وظیفه شهرداری تهران نیست. متولی سلامت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است. نقش شهرداری تسهیل گری و كمك كردن است نه تصدی گری مستقیم. ما مسئله ارتقای كیفیت آب شرب را به جد دنبال كردیم. ساعتها از تصفیه خانه ششم در ارتفاع 1540 متری بازدید كردیم و برنامه ریزی داشتیم. به جد می توان گفت آب تهران امروز با كیفیت است. در ارتباط با سایر موضوعات هم به نسبت وظایف و ماموریتهای خود نه بعنوان متولی سلامت شهر تلاش می نماییم.
-كمیته سلامت ما در شورای آرد و نان حضور دارد ولی فضای شهر به گونه ای نیست كه جو منفی را شدت بدهیم. مردم به اندازه كافی در فشار و استرس هستند و ما باید به آرامش جامعه كمك نماییم. ما تلاش می نماییم در فضای آرام كار نماییم و دنبال تولید التهاب بیشتر در جامعه نیستیم.
-82 طرح و لایحه در شورای شهر عنوان شد كه همه آنها در كمیسیون سلامت و محیط زیست بررسی گردید. در حوزه صیانت از فضای سبز و باغات، تقویت كمیسیون ماده 7 قانون حفظ و گسترش فضای سبز بود.
-لغو مصوبه برج باغ در صحن شورا انجام شد. در 5ماهه اول امسال، حدود 81میلیارد تومان درآمد از محل جریمه قطع درختان باغات حاصل شده كه این درآمد برای خرید دو باغ در منطقه 10 و 7 صرف شده است.
- در زمینه دفع آفات به خصوص سفیدبالك ها با اقداماتی كه انجام شده امروز در شرایطی هستیم كه هیچ گزارشی از آفت سفید بالك در شهر گزارش نمی گردد و شهر كنترل شده است.
-مسئولیت پسماندهای خاص مانند پسماندهای صنعتی و عفونی، با تولیدكننده است نه شهرداری. ما دنبال این هستیم واحدهای تولیدكننده پسماند خاص، آنها را بی خطر كنند تا شهرداری به وظیفه حمل و دفن اقدام نماید.
-(درباره اجاره دادن پیاده روها) باید كاری كرد تا مردم از پیاده روها، برای اوقات فراغت بعد از كار خود، استفاده كنند. این كه پیاده روها توسط شهرداری های مناطق اجاره داده شده، ما تابحال به گزارشی برخورد نكرده ایم. دریافت اجاره صحیح و قانونی نیست و اگر موردی هست به ما منعكس كنید.
-به دلیل توافقات قبلی شهرداری با بنیاد مستضعفان، برخی باغات به اماكن مسكونی و آهن و بتن تبدیل گشته است. بنیاد به تازگی اعلام نمود ما 15 پلاك داریم كه حاضر به توافق با شهرداری برای عدم ساخت و ساز روی این اراضی هستیم.
-به سازمان بوستانها در شهرداری تاكید كردیم كاشت چمن دیگر انجام نشود، ولی نمی توان چمن های كاشته شده را تخریب كرد.
-قبل از مصوبه لغو برج باغها در اسفندماه سال گذشته، 248 پلاك در مرحله دریافت پروانه برای ساخت برج باغ بودند. تا اردیبهشت ماه امسال كه این مصوبه ابلاغ می گردد 25 پرونده و از آن زمان تابحال تنها 22 پرونده تشكیل شده است. بعضی می گویند درآمد شهرداری كاهش پیدا كرد. بررسی های نشان داده است طی 10 سال اخیر كه 493 پروانه برج باغ صادر گردیده است، درآمد آنها یك درصد درآمد شهرداری یعنی یك میلیون و 148 هزار و 467 میلیارد ریال بوده است ولی درآمد برج باغ 11 هزار و 978 میلیارد ریال بوده ولی 128 هكتار باغ از بین رفته است. اكثریت پروانه ها دارای طبقات 3 تا 7 طبقه زیر زمین هستند، پلاكی كه 7 طبقه زیرزمین می زند و دست كم برای هر طبقه 3 متر پایین می رود، دیگر چیزی از ریشه درختان باقی می ماند؟ مصوبه برج باغها سبب نابودی باغات تهران شد.
-در غرب و شرق تهران اراضی مختلفی برای توسعه بهشت زهرا در نظر گرفته شده است. هنوز در مرحله مطالعه هستیم.
اهم مطالب عنوان شده توسط آرش حسینی میلانی:
-اخیرا درباره كارگذاشتن دستگاه های شنود در درختان مطالبی در شبكه های اجتماعی عنوان شده است. معلوم نیست این مطالب از كجا نشات می گیرد و این دستگاه انرژی اش را از كجا تامین می كند.
- نشت نفت در جنوب تهران و باقرشهر، سابقه ای 15 ساله دارد كه قبلا كنترل شده بود ولی به تازگی نشست نفت باز هم از حد استاندارد بالاتر رفته و اداره محیط زیست باقر شهر به جد مشغول پیگیری این مورد با استفاده از وزارت نفت می باشد. ولی اینكه آلاینده های نفتی به محصولات كشاورزی رسیده یا نه، باید منتظر جواب آزمایشها بمانیم چون مبحث اخیرا مطرح گردیده است.
-درباره وجود قطعات بدن و پسماندهای عفونی در میان زباله های بیمارستانی، فیلمهایی انتشار یافته كه حاصل كار شهروند خبرنگاران است. این فیلمها نشان داده است شدت، گستردگی و عمق این مسئله چقدر است. باید با بررسی های كارشناسانه، شدت، گستردگی و عمق این مورد در مقایسه با حجم زباله های بیمارستانی بیخطر شده باید سنجیده شود.
231 42

1397/06/10
16:45:24
5.0 /5
4767
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , بهداشت , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است