مدیر كل دفتر مشاركت های مردمی سازمان محیط زیست تاكید كرد

تخصص نجات گر سمن ها از دام پوپولیسم، برنامه سازمان محیط زیست برای توانمندسازی سمن ها

تخصص نجات گر سمن ها از دام پوپولیسم، برنامه سازمان محیط زیست برای توانمندسازی سمن ها گل بخر: مدیر كل دفتر مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، سمن ها را از اركان اصلی توسعه پایدار كشور برشمرد و اظهار داشت: سمن ها می توانند با تقویت بنیه تخصصی خود از افتادن در دام پوپولیسم محیط زیستی پرهیز كنند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا ژیلا مهدی آقایی در سمینار آموزشی روش های نوین تسهیل گری و توانمندسازی مجموعه های مردم نهاد در حوزه محیط زیست در قزوین اظهاركرد: تشكل های غیر دولتی بدون وابستگی به دولت به صورت داوطلبانه برای دستیابی به اهداف مشترك و مشخصی فعالیت می نمایند و این تشكل ها باید فاكتورهایی مانند قانونمندی، برنامه داشتن، مسئولیت پذیری، حس مشاركت و هویت مستقل و مشخص داشته باشند.

مدیر كل دفتر مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان كرد: اگر تشكلی با این رویكرد فعالیتش را آغاز كند بدون هیچ وابستگی می تواند موفقیت خویش را تضمین كند.

آقایی اضافه كرد: اگر مسئولان دولتی از تشكل ها در تصمیم گیری كمك نگیرند منجر به مطالبه گری بی پایه و اساس و سرخوردگی آنها می گردد و دولت ها باید این سرمایه بی هزینه را بعنوان جامعه مدنی جدی بگیرند. چون هرگونه حل مشكلات در حوزه محیط زیست بدون نقش آفرینی سمن ها و جامعه مدنی امكان پذیر نیست.

وی خطاب به تشكل های محیط زیستی اعلام نمود: «با تقویت بنیه تخصصی از افتادن در دام پوپولیست محیط زیستی پرهیز كنید. چون اعتراض های بدون پشتوانه تخصصی جدی گرفته نمی گردد و ارزیابی دوره ای از عملكرد خودتان داشته باشید. حیف است این همه پتانسیل عاشق و خوب خدای ناكرده در دام های نامناسب بیافتد و بخواهد شما را عقب براند و فعالیت هایتان دیده نشود.»

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: شما بعنوان اركان اصلی توسعه پایدار می توانید نقس بسزایی در حوزه محیط زیست داشته باشید و با توانمندسازی خودتان كمك اصلی در تغییر و توسعه پایدار كشور باشید.

آقایی تصریح كرد: دفتر مشاركت مردمی یك برنامه چهار ساله استراتژیك و عملی تدوین كرده كه خوشبختانه برنامه خوبی است و این برنامه روی پورتال سازمان قرار گرفته و از هر گونه نقطه نظرات دیگران استفاده می نماییم.

مدیر كل دفتر مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اظهاركرد: توانمندسازی سمن ها یكی از برنامه های مداوم ماست كه در سال ۹۷ ادامه خواهد داشت به صورتی كه كارگاه های آموزشی و توانمندسازی در كل كشور برگزار می شود. در برنامه چهارساله، به ارتباطات بین بخشی هم توجه شده است، چون به آن احتیاج داریم و باید تقویت نماییم. خوشبختانه وزارتخانه ها و سازمان ها از آن استقبال كردند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست آقایی در انتها اعلام نمود: ۲۲ ذی نفع برای دفتر مشاركت مردمی تعریف شده است و این دفتر در جلب مشاركت عامه مردم هم فعالیت دارد چون كه عامه مردم از مهمترین ذی نفعان ا هستند.
1397/05/30
17:56:53
5.0 /5
4443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است