تاكید بر استفاده از سوخت های پاك

راهكارهای اداره محیط زیست پردیس در نیمه دوم سال

راهكارهای اداره محیط زیست پردیس در نیمه دوم سال به گزارش گل بخر رییس اداره محیط زیست شهرستان پردیس ضمن اشاره به راهكارهای زیست محیطی این اداره در روزهای وارونگی دمای هوا اظهار داشت: خوشبختانه آلودگی هوای شهرستان پردیس نسبت به مناطق دیگر استان مشهود نیست.


حسن فراهانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای سیاست های اتخاذ شده از جانب اداره حفاظت محیط زیست استان تهران، گشت و پایش های واحد صنعتی، صنفی و خدماتی در فصل پاییز و زمستان كه با پدیده وارونگی دما مواجه هستیم، افزایش یافته و پایش شبانه هم در دستور كار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینكه اغلب واحدهای صنعتی در شهرستان پردیس از سوخت پاك استفاده می كنند، خاطرنشان كرد: استفاده از سوخت های پاك به جای سوخت های فسیلی باید در دستور كار واحدها قرار بگیرد چراكه بر كاهش آلایندگی هوا تاثیر دارد البته برای كاهش آلایندگی هوای استان تهران فرهنگ سازی بین صاحبان صنایع، معادن و واحدهای صنفی بر خیلی از روش های دیگر حفاظت از محیط زیست تقدم دارد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینكه برای اغلب واحدهای ریخته گری شهرستان پردیس به علت آلودگی هوا اخطاریه صادر شده است، اظهار داشت: این واحدها هم اكنون مجهز به سیستم كنترل آلودگی هوا شده اند و مرتب پایش می شوند.

وی اضافه كرد: جلساتی با شهرداری و راهنمایی و رانندگی برای دریافت معاینه فنی توسط دستگاه های حمل و نقل عمومی برگزار شده است. شهرستان پردیس یك مركز معاینه فنی دارد كه بازدید دوره ای از آن انجام می گردد و خوشبختانه مشكلی ندارد.

فراهانی در انتها با اشاره به اینكه شهرستان پردیس مجهز به سیستم سنجش آلایندگی هوا است، اظهار نمود: خوشبختانه در این شهرستان آلودگی هوا مشهود نیست و بار آلایندگی كم است. 

1396/07/24
19:05:22
5.0 /5
5424
تگهای خبر: آلودگی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است