تكرار فاجعه كشتار نهنگ ها به دست صیادان ژاپنی

تكرار فاجعه كشتار نهنگ ها به دست صیادان ژاپنی گل بخر: یك گزارش جدید نشان داده است بیش از ۱۲۰ نهنگ آبستن طی برنامه تحقیقاتی صید سالانه ژاپن در اقیانوس منجمد جنوبی (اقیانوس جنوبگان) كشته شده اند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، از ۳۳۳ قطعه نهنگ مینكی (نهنگ بزرگ باله ای كوچك) كه طی ۱۲ هفته سفر تحقیقاتی ژاپن صید شده اند، ۱۸۱ نهنگ ماده بوده كه در این میان ۵۳ نهنگ نابالغ و از ۱۲۸ نهنگ بالغ، ۱۲۲ نهنگ آبستن بوده اند.
فعالان زیست محیطی به گزارش كمیته بین المللی صید نهنگ ها كه نشان داده است بین نهنگ های صید شده نرخ باروری ۹۵/۳ درصد بوده است بعنوان شواهد بیشتری در مورد برنامه وحشتناك ژاپن در صید نهنگ ها استدلال می كنند اما ژاپن اعلام نموده كه این برنامه را به علت اهداف علمی انجام داده است.
مدیر برنامه ارشد جامعه بین المللی شفقت (HIS) با محكوم كردن این اقدام، این عملیات را وحشت آور و غیر ضروری دانست چون كه هم اكنون تحقیقات غیرمرگبار برای نیازهای علمی در دسترس هستند.
در سال ۲۰۱۴ دیوان بین المللی دادگستری حكم موقت توقف كشتار سالانه نهنگ ها در اقیانوس منجمد جنوبی را بعد از اینكه آگاه شد برنامه صید نهنگ ژاپن به منظور اهداف علمی نیست، صادر كرد. اما ژاپن دو سال بعد طی یك برنامه صیادی جدید با كاهش یك سومی سهمیه صید خود به كشتار نهنگ ها در این منطقه ادامه داد.
به گزارش گاردین، مدیر برنامه ارشد HSI از استرالیا و دیگر كشورهای مخالف صید این آبزیان حیاتی خواسته تا نسبت به توقف برنامه های كشتار نهنگ ها، قوی ترین پیام ممكن را به ژاپن ارسال نمایند.1397/03/18
12:50:34
5.0 /5
4765
تگهای خبر: بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است