گزیده خبرهای اجتماعی ایسنا در پنجم خردادماه

از درخواست برای پخش مسابقات ورزشی بانوان از صداوسیما تا خبر بد برای مشمولان غایب سربازی

از درخواست برای پخش مسابقات ورزشی بانوان از صداوسیما تا خبر بد برای مشمولان غایب سربازی گل بخر: در گزیده خبرهای امروز گروه اجتماعی ایسنا، خبرهایی درباره ممنوعیت اجرای جریمه ریالی سربازی، تخریب باغ برره، دیدار شهردارتهران و رییس جمهوری، حراست از حوزه های تكثیر سوالات امتحانی، درخواست برای پخش مسابقات ورزشی زنان از صداوسیما و... را می خوانید.گروه اجتماعی ایسنا پنجمین روز از خردادماه سال ۱۳۹۷ را با انتشار۴۴ خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی كه در شش سرویس خبری منتشر گردید و در این میان خبرهایی از سرویس های شهری، سلامت، حوادث و آموزش و پرورش بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد. در ادامه گزیده خبرهایی كه بیشترین فراگیری و تاثیرگذاری را در بین اخبار اجتماعی امروز داشتند به همراه لینك مستقیم آن ها آمده است.

سرویس شهری

نخستین خبر امروز سرویس شهری، جزو پربازدیدترین خبرهای امروز گروه اجتماعی هم بود. خبر مربوط به تخریب باغی كه با پخش سریال شب های برره در دهه ۸۰ به این نام معروف شد و حالا احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران - در گفت وگو با ایسنا دراین باره گفته است: باغ واقع در منطقه دو معروف به برره ۲۲ هزار متر است كه برپایه حكم دادگاه ۱۵ هزار متر آن باید حفظ شود و در مابقی می توان برج سازی انجام داد اما آثاری از اسید، بنزین و... وجود دارد كه نشان داده است سودجویان قصد تخریب باقی مانده باغ را دارند. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید)

در این روز محمدعلی افشانی - شهردار تهران - هم به دیدار حسن روحانی - رییس جمهوری - رفت. در این دیدار رئیس جمهوری همكاری و هماهنگی همه دستگاه ها و نهادهای مدنی را برای خدمت رسانی به مردم و توسعه كشور ضروری خواند و بر تداوم حمایت های اصولی دولت از طرحهای توسعه ای شهرداری تهران تصریح كرد. محمدعلی افشانی هم با تشریح سیاست های تدوین شده و برنامههای مورد توجه در شهرداری تهران، تداوم حمایت دولت از طرح های شهرداری تهران را خواهان شد. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

احمد تواهن - معاون عمرانی استاندار تهران - هم امروز در جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران از جایگزینی بیش از ۲۰۰ هزار خودروی دیزلی در سطح جاده ها و شهرهای كشور طی سه سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: عدم همكاری دستگاه ها در مبحث كنترل و دفع اثرات آلودگی زیست محیطی شریك شدن در توسعه این آثار مخرب است. مسائل آلودگی هوا نسل ها را تهدید می كند. بنابراین همه باید در این بخش عملكردی جدی داشته باشیم. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

سرویس سلامت

سرویس سلامت امروز نسبتا پرخبر بود. اولین خبر این سرویس در روز شنبه هم با استقبال مخاطبان ایسنا روبه رو شد و محتوای آگاهی بخشی داشت. این خبر در بین پربازدیدترین خبرهای گروه اجتماعی جای گرفت. «عوارض كمبود كلیسیم در بدن» تیتر خبر پرمخاطب سرویس سلامت بود. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

دكتر محمد اسماعیل اكبری - رییس مركز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی - هم امروز در گفت وگویی با ایسنا ضمن تشریح وضعیت فعلی سرطان در كشور و ارائه راهكارهایی برای پیشگیری از شیوع آن نسبت به وجود دیدگاه های خاص تجاری در حوزه درمان كشور انتقاد نمود وگفت: حداقل۴۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری و۴۰ درصد قابل درمان هستند. تنها ۲۰ درصد سرطان ها باقی می ماند كه با علم امروز توانایی كنترل آن را نداریم. با این حال می توان با برنامه ریزی مناسب، كیفیت زندگی این دسته از بیماران را ارتقا داد. (متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید)

امروز مراسم رونمایی از شش فروند بالگرد مركز اورژانس هوایی كشور با حضور وزیر بهداشت در فرودگاه پیام كرج برگزار گردید. دكتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در این مراسم اظهار داشت: توسعه ناوگان امداد هوایی كشور مشكلات و سختی های زیادی دارد كه خیلی از آنها قابل بیان نیست اما مسئولان اقداماتی برای افزایش بالگردهای كشور در طول سال های گذشته انجام داده اند. توسعه ناوگان هوایی با عنایت به شرایط موجود كشور كار سختی است و بعضی از بدخواهان نظام و مردم در این زمینه چوب لای چرخ كشور می گذارند. (متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

سرویس خانواده

درآستانه آغاز ششمین سال فعالیت دولت تدبیر و امید، خبرنگار ایسنا با محمد مهدی تندگویان - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان - گفت وگو كرده است. تندگویان در این گفت وگو نسبت به عدم تحقق عمده مطالبات جوانان انتقاد نمود و اظهار داشت: بیشتر مطالبات جوانان برطرف نشده است. مطالبات جوانان همان چیزهایی هستند كه سال قبل و در زمان انتخابات مطرح شدند. به نظر من با گذشت یكسال از آغاز فعالیت دولت می توان گفت عمده مطالبات حوزه جوانان برطرف نشده است. تابحال شاهد كار مناسبی هم از جانب دستگاه ها كه نشان بدهد اقدام عملیاتی در این حوزه صورت گرفته است، نبوده ایم. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

معصومه ابتكار- معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور - هم امروز از اعضای تیم ملی فوتسال زنان قدردانی نمود. وی در این مراسم كه در معاونت امور زنان برگزار گردید با انتقاد از پخش نشدن بازی فوتسال تیم ملی بانوان ایران از صدا و سیما اظهار داشت: این مسئله مطالبه ای است كه آقای رئیس جمهور هم مطرح نمودند. من هم با آقای عسگری - رئیس سازمان صدا و سیما - صحبت كردم تا این مشكل برطرف و امكان پخش تصاویر مسابقات ورزش بانوان فراهم گردد. هم اكنون خیلی از ورزشكاران مرد امكان استخدام در وزارتخانه های مختلف نظیر وزارت نفت و ارتباطات را پیدا كردند اما این اتفاق در مورد زنان نیفتاده است با این وجود آئین نامه ای مربوط به این بخش در حال اصلاح است تا امكان استخدام زنان هم فراهم گردد. خواسته معاونت توسعه وزارت ورزش هم این است كه امكان استخدام زنان فراهم گردد ازاین رو مشكل قانونی در این زمینه وجود ندارد. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

سرویس آموزش و پرورش

ماجرای لو رفتن برخی سوالات امتحان نهایی گرچه مبحث جدیدی نیست، اما همچنان طرح دوباره آن هم خبرساز است و اخبار امروز را تحت تاثیر خود قرار داده است. امروز عبدالرسول عمادی - رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش - در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه هنوز مصوبه ای از جانب شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص برگزاری امتحانات نهایی در پایه دوازدهم از سال آینده به دستمان نرسیده است، اظهار داشت: درباره تغییر در تعداد دروس امتحان نهایی موثر در احتساب سابقه تحصیلی كنكور سراسری در سال۹۸ هم تصمیم گیری نشده است.

او در پاسخ به اینكه آیا با عنایت به تكمیل ساختار آموزشی جدید و استقرار پایه دوازدهم در سال آتی، امتحانات نهایی از این پس در پایه دوازدهم برگزار می شود یا خیر؟ اظهار نمود: شورای عالی آموزش و پرورش باید درباره تكلیف امتحانات نهایی در سال آینده تصمیم بگیرد و هنوز شورای عالی مصوبه ای در خصوص برگزاری امتحانات نهایی در پایه دوازدهم از سال آینده ندارد تا ما بتوانیم اعلام نماییم. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

مجتبی زینی وند - رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش - هم امروز نشستی خبری برگزار كرد و جزئیات تعیین شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آینده را اعلام نمود. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید)

سرویس محیط زیست

تغذیه خزر با فاضلاب، خبر تكان دهنده امروز سرویس محیط زیست بود. محمد نصرتی - رئیس شبكه بهداشت و درمان فریدونكنار- در كارگروه سلامت فریدونكنار اظهار داشت: بخشی از فاضلاب های این شهرستان به سمت دریا می ریزد كه باید آهك پاشی مناسب صورت گیرد. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

سرویس حوادث، انتظامی

سرویس حوادث، انتظامی هم امروز پرخبر بود و اخباری درباره حادثه، سربازی، ترافیك و... را منتشر نمود. سردار ابراهیم كریمی - جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا - در گفت وگو با ایسنا از توقف اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: از زمان اجرای این طرح تابحال بیش از ۳۰۰ هزار نفر با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شده اند. اجرای این طرح تا آخر سال ۹۷ ادامه خواهد داشت. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

سرهنگ مسعود جبارزاده - معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ - هم در گفت وگو با ایسنا از كاهش ۳۰ درصدی تخلف تردد غیرمجاز در خطوط ویژه اتوبوس در اردیبهشت ماه امسال اطلاع داد و اظهاركرد: برابر قانون راهنمایی و رانندگی عبور از خطوط ویژه باید دارای مجوز لازم باشد. بر این اساس تردد غیرمجاز خودروها و موتورسیكلت ها از این مسیرها تخلف است و برابر قانون نسبت به جریمه و حتی توقف خودروی متخلفان اقدام خواهد شد. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

امروز پلیس آگاهی با انتشار تصویر مردی كه خویش را به نام «ظریف» معرفی كرده و اقدام به كلاهبرداری از زنی به بهانه ازدواج كرده بود، از شهروندان خواست كه این فرد را شناسایی كنند. ماجرای رسیدگی به این پرونده به ۱۸ فروردین ماه امسال بازمی گردد كه در آن پرونده ای با مبحث كلاهبرداری به شیوه جعل عناوین از كلانتری ۱۰۸ نواب به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و خانمی با رجوع به ماموران عنوان نمود كه فردی بعد از معرفی خود بعنوان مأمور یكی از وزارتخانه های دولتی و به بهانه خرید خودرو اقساطی بدون بهره با شرایط بسیار مناسب اقدام به كلاهبرداری چند میلیون تومانی از وی كرده است. ( متن كامل این خبر را از اینجا بخوانید )

پربازدیدترین خبرهای گروه اجتماعی ایسنا

شش خبر پربازدید گروه اجتماعی ایسنا هم امروز مربوط به سرویس های شهری، حوادث، آموزش و پرورش و سلامت بود كه در این میان سرویس های سلامت و حوادث هركدام دو خبر و سرویس های شهری و آموزش و پرورش یك خبر را به خود اختصاص دادند كه با كلیك روی هركدام از خبرها می توانید به متن كامل آن دسترسی پیدا كنید.

"باغ برره" در آستانه نابودی

عوارض كمبود كلسیم در بدن

میانگین «شهریه» مدارس غیردولتی

توقف طرح «جریمه ریالی سربازی» در سال۹۸

پلیس به دنبال «ظریف» قلابی

فروش داروی گیاهی و مخلوط پودرشده فراورده های گیاهی در عطاری ها ممنوع
1397/03/06
13:24:26
5.0 /5
4647
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بو , پخش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است