حفاری ۱۹ كیلومتر از بزرگترین پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه

حفاری ۱۹ كیلومتر از بزرگترین پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه گل بخر: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار داشت: ۱۹ كیلومتر از تونل خط انتقال آب از سد كانی سیب به دریاچه ارومیه حفاری شده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، فرهاد سرخوش در جریان بازدید از تصفیه خانه های گلمان و ارومیه با اشاره به پروژه كانی سیب خاطرنشان كرد: این پروژه با خط انتقال۳۶ كیلومتر بزرگترین پروژه آب رسانی به دریاچه ارومیه بوده كه تابحال ۱۹ كیلومتر آن حفاری شده است.
وی با اشاره به اینكه۱۴۰۰میلیارد تومان اعتبار پروژه كانی سیب ازصندوق توسعه پرداخت شده است خاطرنشان كرد: برای آخر پروژه ۱۱۰۰میلیارد تومان دیگر نیاز است و پیش بینی می شودبعدازپایان پروژه سالانه۶۵۰میلیون مترمكعب آب به دریاچه ارومیه انتقال یابد.
سرخوش با اشاره به اینكه انتقال آب از ارس به دریاچه ارومیه توجیه اقتصادی ندارد، اضافه كرد: هیچ گونه مطالعه اجرایی درمورد انتقال آب از دریاچه وان تركیه به دریاچه ارومیه انجام نشده است.
وی، تراز كنونی دریاچه ارومیه را 1270.80 اعلام نمود و اظهار داشت: وسعت كنونی دریاچه ۲۳۴۵كیلومتر مربع و حجم آب ۲میلیارد و ۱۳۰ میلیون متر مكعب است كه نسبت به تراز سال گذشته۱۸ سانتی متر كاهش داشته است.
سرخوش با تاكید بر اینكه از سال۹۳ تا ۹۶ مبلغ ۱۵۳ میلیارد تومان توسط ستاد احیا به شركت آب وفاضلاب برای اتمام پروژه های تصفیه خانه گلمان، ارومیه و انتقال آب از سد سیلوه تزریق شده است، تصریح كرد: اولویت همه طرح ها، آب رسانی به دریاچه است و امسال پس از بهره برداری از این طرح ها ۵۴ میلیون مترمكعب سالانه از تصفیه خانه گلمان و ارومیه و ۹۵ میلیون مترمكعب از سد سیلوه پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می گردد.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی ادامه داد: ۴۵میلیارد تومان تابحال برای خط انتقال مدول ۳ تصفیه خانه ارومیه صرف شده و برای افتتاح آن ۳۱میلیارد تومان دیگر نیاز است.
مهرعلی فتاحی، مدیر اجرایی طرح های فاضلاب شركت ابفای آذربایجان غربی در جریان بازدید از تصفیه خانه فاضلاب گلمان و خط سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه اضافه كرد: در هفته دولت تصفیه خانه فاضلاب گلمان و در دهه فجر امسال خط سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه افتتاح می گردد.
وی، ظرفیت تصفیه خانه گلمان ارومیه را ۴۵هزار نفر اعلام نمود و اظهار داشت: ظرفیت این تصفیه خانه ۶۸۴۰ مترمكعب در شبانه روز بوده كه از ۱۹كیلومتر حدود ۱۶كیلومتر تولید شده است.
مدیر اجرایی طرح های فاضلاب شركت ابفای آذربایجان غربی با اشاره به اینكه تصفیه خانه فاضلاب گلمان ۸۷ درصد پیشرفت فیزیكی دارد، تصریح كرد: این تصفیه خانه با خروجی پساب زیر ۱۰ میلی گرم جز مدرن ترین و بهترین تصفیه خانه های استان است.
ایشان در ادامه به مدول سوم تصفیه خانه ارومیه اشاره نمود و اضافه كرد: این تصفیه خانه بااعتبار۵۰۰میلیارد ریال و ظرفیت ۶۰ هزار متر مكعب در شبانه روز ۳۰۰هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد. با بهره برداری ازاین تصفیه خانه ها سالانه۵۲ میلیون مترمكعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می گردد.
وی بابیان اینكه مدول سوم تصفیه خانه ارومیه۷۳ درصد پیشرفت فیزیكی دارد اظهار داشت: تصفیه خانه ارومیه از لحاظ كیفیت خروجی در جایگاه برتركشوری قرار دارد.
1397/02/26
15:48:47
5.0 /5
4750
تگهای خبر: بو , دریا , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است