ورود سامانه بارشی جدید به كشور از شنبه، خیزش گردوغبار در خوزستان و ایلام

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از شنبه، خیزش گردوغبار در خوزستان و ایلام گل بخر: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان های پربارش طی امروز و فردا، از ورود سامانه بارشی جدید به كشور از روز شنبه اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه ابتدا نیمه غربی كشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق كشور را در بر می گیرد.


احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت) در غالب مناطق كشور سامانه بارشی فعال خواهد بود اظهار نمود: این سامانه بارشی در مناطق مختلف كشور سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد شد. همینطور شدت بارش امروز در ایلام، كرمانشاه، لرستان، دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی در استان های خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، برخی مناطق اصفهان و به تدریج در نیمه غربی كرمان برخی نقاط یزد، برخی مناطق خراسان رضوی و جنوبی خواهد بود.
وی ادامه داد: فردا (جمعه ۲۱ اردیبهشت) همچنان سامانه بارشی در غالب مناطق كشور فعال بوده و عمده فعالیت سامانه در شمال غرب، استان های واقع در دامنه های زاگرس مركزی، دامنه های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق كشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: شدت بارش در روز جمعه در ایلام، كرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، غرب كردستان، بخش هایی از آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، برخی مناطق خراسان جنوبی و شرق یزد خواهد بود.
وظیفه با اشاره به اینكه فردا در بخش هایی از مركز و جنوب شرق كشور رگبار پراكنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد اظهار نمود: در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) با ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب به كشور ابتدا نیمه غربی كشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق كشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق كشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرد.
این كارشناس سازمان هواشناسی تصریح كرد: امروز در نیمه شرقی كشور و طی روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت) در شرق و جنوب شرق كشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد كه در بعضی مناطق جنوب شرق و شرق با خیزش گردوخاك همراه خواهد بود. همینطور در روز جمعه وزش باد شدید در جنوب عراق و خوزستان باعث خیزش گردوخاك در منطقه خواهد شد و برخی مناطق خوزستان و ایلام را متاثر و سبب كاهش كیفیت هوا و دید افقی در ین مناطق به خصوص در جنوب خوزستان خواهد شد.
وظیفه اضافه كرد: امروز (پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت) خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) خلیج فارس به جهت وزش باد شدید مواج پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درمورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا كمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد، گاهی افزایش باد، در بعدازظهر بارش پراكنده و رعدوبرق پیش بینی می گردد. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۲۶ و ۱۳ درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد. همینطور تهران در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) كمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۲۳ و ۱۲ درجه سانتی گراد خواهد بود.1397/02/21
18:54:31
5.0 /5
4998
تگهای خبر: باد , باران , بو , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است