بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس، خیزش گرد و خاك در بعضی نقاط كشور

بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس، خیزش گرد و خاك در بعضی نقاط كشور گل بخر: مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به روند بارشی كشور طی روزهای آینده از وقوع گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا در در بعضی نقاط جنوب غربی، غرب و جنوب در دو روز آینده اطلاع داد.احد وظیفه درگفت وگو با ایسنا اظهار نمود: امروز (شنبه ۸ اردیبهشت) فعالیت سامانه بارشی مستقر بر كشور در نیمه غربی و نواحی مركزی كشور به صورت رگبار باران، رعد برق، وزش باد شدید و در نقاط مستعد، بارش تگرگ پیش بینی می گردد.

وی اضافه كرد: شدت بارش در این روز در بعضی نقاط غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی و بخش هایی از غرب مشاهده خواهد شد.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه امروز بارش پراكنده در بعضی نقاط شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود، اظهار داشت: فردا (۹ اردیبهشت) در غالب مناطق كشور به جز جنوب خوزستان و جنوب سیستان و بلوچستان در سایر مناطق، شرایط مشابه امروز خواهد بود.

وظیفه با اشاره به اینكه شدت بارش در روز آینده در بعضی نقاط شمال غرب و غرب پیش بینی می شود، اظهار نمود: در روز دوشنبه (۱۰ اردیبهشت) هم عمده فعالیت سامانه بارشی در نواحی غربی، مركزی، برخی نقاط شمال شرق و شرق و استان های واقع در دامنه های البرز غربی، مركزی و شرقی خواهد بود.

بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس

وی ادامه داد: فردا و پس فردا (یكشنبه و دوشنبه ۹ و ۱۰ اردیبهشت) بارش در ارتفاعات البرز و زاگرس مركزی به صورت برف پیش بینی می گردد. همینطور طی این دو روز با نفوذ جریانات شمالی، ضمن تشدید بارش در سواحل شمالی، كاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما در نوار شمالی بخصوص سواحل خزر، دامنه های البرز و شمال شرق رخ خواهد داد.

وظیفه همینطور تصریح كرد: طی دو روز آینده پدیده گردو خاك و كاهش دید و كاهش كیفیت هوا در بعضی نقاط جنوب غربی، غرب و جنوب پیش بینی می گردد. همینطور طی دو روز آینده دریای خزر و امروز خلیج فارس مواج پیش بینی می گردد.

وزش باد شدید در تهران

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری، گاهی رگبار و رعد و برق، همراه با وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین و كمترین دمای هوا در این روز ۲۲ و ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. افزون بر این هوای تهران در روز (دوشنبه ۱۰ اردیبهشت) نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، گاهی رگبار و رعد برق و وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۲۱ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.
1397/02/08
13:13:48
5.0 /5
4460
تگهای خبر: باد , بو , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است