رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

تشكیل مجمع خیرین محیط زیست

تشكیل مجمع خیرین محیط زیست به گزارش گل بخر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاكید بر ضرورت مشاركت بخش خصوصی و حمایت خیرین در حفظ محیط زیست و رفع چالش های آن، پیشنهاد داد كه مجمع خیرین محیط زیست تشكیل گردد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا عیسی كلانتری در جمع مجمع خیرین كشور با اشاره به شرایط دشوار و بحران های متعدد حوزه محیط زیست كشور، الزام به توسعه پایدار را تنها راه خروج از این بحران ها و حفظ محیط زیست كشور دانست.
وی با مرور سابقه همكاری میان سازمان حفاظت محیط زیست و خیرین همچون نذر طبیعت گفت: با توجه به گستردگی حوزه محیط زیست، خیرین می توانند در بسیاری از موضوعات این حوزه همكاری داشته باشند.

كلانتری ضمن تاكید بر ضرورت بهبود شرایط معیشتی و ارتقای جایگاه شغلی محیط بانان به عنوان حافظان خط مقدم طبیعت ایران تصریح كرد: بخشی از كمك های خیرین می تواند به بخش محیط بانی كشور تعلق گیرد كه رفع نواقص تجهیزاتی محیط بانان از آن جمله است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینكه بر اساس قانون اساسی، حفظ محیط زیست وظیفه آحاد جامعه است و سازمان حفاظت محیط زیست و دولت به تنهایی قادر به انجام آن نخواهند بود، خاطرنشان كرد: ضروری است برای تحقق این اصل از تمام ظرفیت های مدنی و مردمی كشور بهره بگیریم البته باید زیرساخت های لازم برای مشاركت مردم در این عرصه نیز فراهم شود.
بنابراین گزارش، هومان لیاقتی - مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست- در این نشست با تشریح روند شكل گیری صندوق ملی محیط زیست، گزارشی از فعالیت های صورت گرفته تاكنون و برنامه های آتی این صندوق ارائه داد.
لیاقتی اشاره ای هم به شرایط صندوق های مشابه در سایر كشورها به ویژه كشورهای اروپای شرقی كرد و گفت: در بسیاری از كشورهای صنعتی، راهكارهای بسیاری برای مشاركت مردم در حفاظت و حمایت از محیط زیست اجرایی می شود كه می تواند توسط ایران نیز الگوبرداری شود.
وی با ذكر نمونه فعالیت های بنیاد سوكوف آلمان اظهار كرد: این بنیاد ضمن آنكه بسیاری از مناطق اشغال شده ارتش سرخ شوروی را به مناطق تحت حفاظت در كشورهای آلمان و لهستان تبدیل كرد به استفاده مطلوب اقتصادی از این مناطق و چگونگی حفظ محیط زیست همچنین فعالیت های اقتصادی، اشتغال و كارآفرینی در بخش محیط زیست كشور پرداخت.
بوربور - رئیس هیات مدیره مجمع خیرین كشور كه بانی این نشست بود- پس از تشریح تشكیلات مجمع، علاقمندی خیرین كشور را برای فعال شدن در بخش محیط زیست اعلام كرد.
وی افزود: تشكیل نخستین مجمع خیرین محیط زیست در تهران و توسعه آن به سراسر كشور از جمله اولویت های كاری مجمع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام) بوربور همچنین از علاقه مندی این مجموعه به بسط همكاری با صندوق ملی محیط زیست خبر داد.

 

1396/06/20
15:23:11
5.0 /5
5396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است