زمین در مسیر تجربه انقراض انبوهی از گونه ها

زمین در مسیر تجربه انقراض انبوهی از گونه ها گل بخر: به قول دانشمندان زمین در حال تجربه انقراض انبوهی از گونه هاست.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، این انقراض نخستین انقراض بعد از مرگ دایناسورها و... ششمین انقراض در نیم میلیارد سال اخیر است كه دلیل آن مصرف گرایی حریصانه و نابودیِ سركشانه هدایای طبیعت به دست بشریت است.

ماركو لامبرتینی، مدیركل صندوق جهانی طبیعت در این رابطه با اشاره به اجلاس اخیر كلمبیا در مورد تنوع زیستی اظهار داشت: تنوع زیستی، بحرانی در سطح جهانی است. آب، غذا، هوا و پایداری الگوهای آب و هوایی همگی به تنوع زیستی بستگی دارد و رفتارها و اقدامات ما انسان ها، توانایی طبیعت را در پشتیبانی از ما به حاشیه می برد.

این در حالی است كه طبق اعلام بیش از ۵۵۰ كارشناس از بیش از ۱۲۰ كشور مختلف كه در مذاكرات زیست محیطی اخیر در كلمبیا شركت داشته اند، عواملی چون آلودگی، تغییرات اقلیمی و جنگل زدایی هایی كه به منظور بهره برداری های كشاورزی صورت گرفته است از بدترین خطراتی هستند كه طبیعت را تهدید می كنند.

دانشمندان و نمایندگان دولتی به منظور ارزیابی پنج گزارش طراحی شده برای اطلاع از سیاست های جهانی در آینده در حوزه محیط زیست در این اجلاس گردهم آمدند.

به گزارش خبرگزارش فرانسه، این گزارش ها كه طی سه سال قبل تدوین شده اند، به روزترین تصویر از وضعیت سلامت گیاهان، جانوران و خاك را عرضه می دهند.

۶۰۰ دانشمند داوطلب به مدت سه سال اطلاعات را از حدود ۱۰ هزار نشریه علمی استخراج كرده كه محصول نهایی آن، كل زمین را به استثنای قطب جنوب و اقیانوس های آزاد پوشش می دهد.

به گفته كارشناسان هدف این اجلاس تنها به تصویر كشیدن سرنوشت تاریك زمین نبوده بلكه ارزیابی آخرین پروژه ها برای كاهش و بهبود این وضعیت در آینده و طرح پیشنهاداتی جهت اقدامات مورد نیاز در دستور كار این اجلاس بوده است.
بر اساس تحقیقات عرضه شده از جانب سازمان ملل در این اجلاس، حیوانات و گیاهان بسیاری در سراسر جهان بیش از هر زمان دیگر از فیل های آفریقا گرفته تا گونه های نادر گیاهی در اروپا در طیف گونه های در معرض تهدید قرار گرفته اند. همینطور گفته می گردد بیش از نیمی از گونه های پرندگان و پستانداران آفریقایی تا سال ۲۱۰۰ به دلیل تغییرات اقلیمی منقرض خواهند شد.
با افزایش جمعیت بشری در خیلی از كشورهای در حال توسعه، سیاست های جدید برای محافظت از طبیعت و پیشبرد اهداف سازمان ملل به منظور ریشه كن كردن فقر و گرسنگی تا سال ۲۰۳۰، نیاز است.
1397/01/07
14:11:16
5.0 /5
5072
تگهای خبر: بو , طبیعت , گیاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است