آسمان تهران فردا ابری است، بارش باران در استان های غربی

آسمان تهران فردا ابری است، بارش باران در استان های غربی گل بخر: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به نزدیك شدن یك سامانه بارشی به اغلب مناطق نیمه غربی كشور تا ظهر امروز اظهار داشت: بارش پراكنده برف و باران از شمال غرب و بارش باران از جنوب غرب شروع شده و تا آخر این روز اغلب مناطق نیمه غربی بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می دهد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، به اعلام پیش بینی آب و هوا در سه روز آینده پرداخت و اظهار داشت: بر مبنای آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های هواشناسی با نزدیك شدن یك سامانه بارشی در اغلب مناطق نیمه غربی كشور تا ظهر امروز (جمعه) افزایش ابر پیش بینی می گردد.

وی اضافه كرد: بارش پراكنده برف و باران از شمال غرب و بارش باران از جنوب غرب شروع شده و تا آخر این روز اغلب مناطق نیمه غربی بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می دهد.

وظیفه با اشاره به اینكه در این روز به جهت جریانات شمالی در استان های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش باران، وزش باد، كاهش دما و در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد. اظهار نمود: در روز جمعه با حركت این سامانه به سمت شرق، بارش نواحی مركزی كشور را در بر می گیرد.

وی اضافه كرد: از پس از ظهر شنبه بارش در نیمه غربی آخر یافته و علاوه بر نواحی مركزی به تدریج برای شمال شرق، شرق و تا حدودی جنوب كشور هم بارش و احتمال رعد و برق پیش بینی می گردد.

به گفته مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، روز یكشنبه هم تمركز بارش ها در نیمه شرقی كشور بوده و گاهی با وزش باد شدید همراه است.

وی ادامه داد: در اوایل روز شنبه نواحی غربی دریای خزر مواج خواهد بود و تا آخر روز سراسر دریا مواج و طوفانی می گردد. همینطور برای غرب خلیج فارس از جمعه تا اواسط روز شنبه افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد. همینطور در ایام جمعه و شنبه احتمال وقوع گرد و خاك در استان خوزستان وجود دارد.

وظیفه در انتها وضعیت آب و هوای پایتخت را هم اعلام نمود و اظهار داشت: تهران در روز جمعه قسمتی ابری و گاهی با وزش باد در پس از ظهر و رگبار و افزایش باد همراه است. كمترین میزان دما در این روز 10 درجه و بیشترین میزان 23 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد. همینطور آسمان تهران در روز شنبه ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و اوایل شب با كاهش ابر و گاهی وزش باد شدید همراه است. كمترین میزان دما 11 و بیشترین میزان دما فردا 16 درجه است. در روز یكشنبه هم آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود. كمترین میزان دما پنج درجه و بیشترین میزان آن 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.
1396/12/26
15:32:56
5.0 /5
4852
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است