بررسی جزئیات بودجه ۹۷

جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی صرف كاهش آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی شهرهای آلوده می گردد

جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی صرف كاهش آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی شهرهای آلوده می گردد گل بخر: نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر كردند: جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی، برای كاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره برداری حمل و نقل عمومی هزینه شود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بامداد امروز (دوشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش هزینه ای بند ب تبصره ۸ این لایحه را به تصویب رساندند.

براساس آن در اجرای ماده (۶) قانون هوای پاك مصوب ۲۵ /۴/ ۱۳۹۶ در خصوص اجبار اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی با استفاده از متوقف نمودن و صدور قبض جریمه مطابق با قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شهرداری تهران و شهرهای دارای آلودگی هوا مكلف به اجرای طرح ناحیه كاهش آلودگی هوا (LEZ) هستند.

به باعث این مصوبه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مكلف است مطابق قانون نسبت به جریمه متخلفین اقدام نماید. مبالغ وصولی جریمه های صادر شده به ردیف درآمد عمومی ۱۶۰۱۸۳ نزد خزانه داری كل واریز می گردد تا از محل اعتبار ردیف ۴۹-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون در جهت كاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره برداری حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران و سایر شهرهای دارای آلودگی هوا اختصاص پیدا كند.

همچنین بند الحاقی تبصره ۸ كه درآن به دولت اجازه داده شده بود از محل كمك های بخش های كشاورزی از تولید محصولات كشاورزی حمایت كند، با رای مجلس از متن بودجه حذف شد.
1396/11/30
14:12:50
5.0 /5
4500
تگهای خبر: آلودگی , بو , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است