بارندگی شدید در استان های كشور

بارندگی شدید در استان های كشور به گزارش گل بخر مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از تقویت سامانه بارشی در فردا (29 بهمن ماه) اطلاع داد و اظهار داشت: فردا شدت بارش در استان های كرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، كردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان های تهران، البرز و قزوین پیش بینی می گردد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی امروز در غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس مركزی، بخش هایی از مركز، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، استان های شمالی و به تدریج شمال شرق كشور، بارش باران و برف پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: شدت بارش در استان های ایلام، لرستان، كرمانشاه، كردستان، جنوب آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، قزوین ارتفاعات البرز در استان های البرز و تهران خواهد بود. این سامانه بارشی فردا (۲۹ بهمن ماه) تقویت می گردد و سبب بارش باران و برف و گاهی وزش باد شدید در مناطق ذكر شده خواهد شد.

وظیفه تصریح كرد: شدت بارش در استان های كرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهار محال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، كردستان، آذربایجان های غربی و شرقی، ارتفاعات البرز در استان های تهران، البرز و قزوین پیش بینی می گردد.

این كارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در روز دوشنبه (۳۰ بهمن ماه) در اغلب مناطق به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق كشور بارش ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: این سامانه بارشی در روز سه شنبه (1 اسفند) در شرق و شمال شرق كشور فعال است و انتظار می رود از اواخر وقت همین روز از شمال شرق كشور خارج شود.

به گفته وظیفه از ظهر امروز تا فردا در استان خوزستان وزش باد شدید و به جهت آن وقوع پدیده گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا و دید افقی پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: روز دوشنبه (30 بهمن ماه) خلیج فارس مواج خواهد بود.

وظیفه در انتها در مورد شرایط جوی تهران اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۹ بهمن ماه) ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد، در پس از ظهر افزایش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی می گردد. همینطور بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۱۴ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. افزون بر این آسمان پایتخت در روز دوشنبه (۳۰ بهمن ماه) نیمه ابری با احتمال بارش پراكنده و وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۱۲ و ۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. 

1396/11/28
13:58:43
5.0 /5
5184
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است