وزیر علوم: تمام دانشجویان بازداشتی آزاد شدند، مجلس حداكثر سقف حقوق را برای اساتید در نظر بگیرد

وزیر علوم: تمام دانشجویان بازداشتی آزاد شدند، مجلس حداكثر سقف حقوق را برای اساتید در نظر بگیرد گل بخر وزیر علوم: تمام دانشجویان بازداشتی آزاد شدند، مجلس حداكثر سقف حقوق را برای اساتید در نظر بگیرد


منصور غلامی امروز در حاشیه نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز كه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به آزادی دانشجویان بازداشتی در اغتشاشات اخیر كشور، اظهار داشت: تا جایی كه من در جریان هستم هیچ كدام از دانشجویان در بازداشت نیستند و همه آزاد شدند.
او در مورد حل مشكلات دانشجویان بورسیه، تصریح كرد: مساله بورسیه ها حل شده و هم اكنون تعدادی مشغول به تحصیل هستند و برخی فارغ التحصیل شدند و منتظر هستند كه برای شروع كار در دانشگاه ها جایابی شوند. اگر محدودیت بودجه نبود، تمام بورسیه ها استخدام می شدند وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اگر برای ما امكان استخدام فراهم بود، شاید همین امسال می توانستیم همه دانشجویان بورسیه را استخدام نماییم اما چون به علت بودجه با محدودیت هایی روبه رو هستیم، این مورد كمی زمان می برد. همینطور لازم است كه دانشجویان تخصص لازم را داشته باشند اما در مجموع امیداریم این مساله بزودی حل شود. امیدواریم حداكثر افزایش حقوق برای اساتید در مجلس رقم بخورد غلامی در مورد سقف حقوق اساتید در بودجه 97، تصریح كرد: با صحبت ها و پیگیری های كه صورت گرفته این امیدواری را به ما داده اند كه در مجلس این مورد مورد توجه قرار بگیرد و افزایش حقوق برای اعضای هیات علمی تا حد ممكن اتفاق بیافتد.
او با اشاره به اینكه بودجه دانشگاه ها كاهش پیدا نكرده، اما میزان رشدی كه ما می خواستیم اتفاق نیفتاده است، خاطرنشان كرد: درواقع متوسط رشد بودجه های دانشگاه ها كمتر از 14 درصد است، اما پارك های علم و فناوری بیش از 30 درصد رشد بودجه داشته اند و مراكز پژوهشی حدود 18 درصد رشد داشته است. وزیر علوم تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دانشگاه ها معتقدند با این میزان رشدی كه در هزینه ها صورت گرفته با نمی توان كار جدیدی كرد. به هر حال این توان دولت بوده و ما هنوز دنبال این هستیم كه از مسیرهای مختلف منابع بیشتری را برای دانشگاه ها كسب نماییم.
غلامی با اشاره به اینكه نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز در قالب مدیریت سبز در دانشگاه ها شكل گرفته تا بتواند الگویی برای سایر مراكز در حوزه مدیریتی باشد، اظهار نمود: ما نیازمند بازنگری در حوزه محیط زیست هستیم و این همایش بین دانشگاه ها برگزار شده تا روش های مدیریتی را در زمینه كاهش هزینه ها به روی برون دادها، كاهش اثرات زیست محیطی و همه رفتارهایی كه در محیط های اجرایی و تولیدی وجود دارد، معرفی نماید. او اظهار داشت: دانشگاه ها شاید در مقایسه با سایر نهادها و سازمان ها به خصوص مراكز صنعتی و تولیدی چندان در حوزه محیط زیست تولید نگرانی نمی كنند، اما ورود آن ها به این حوزه ها می تواند الگو خوبی برای سایر نهادها باشد. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر اینكه یكی از مسائلی كه مطرح بوده، عمومی كردن توجه به محیط زیست به معنای عام است، خاطرنشان كرد: امروز خیلی از گروه های مردمی بسیا فعالتر از سایر ارگان های كشور در زمینه محیط زیست فعالیت می نمایند. ما باید به الگوی زیستی خود در زندگی به معنای صرفه جویی در هزینه ها، مصرف انرژی و مواد مختلف كه عموما آثار آن به چرخه های تولید و منابع اصلی باز می گردد، توجه ویژه داشته باشیم. غلامی عنوان كرد: مبحث بحران های زیست محیطی امروز تمام دنیا را در برگرفته و در كشور ما هم به علت موقعیت جغرافیایی كه قرار گرفتیم در بعضی زمینه ها همچون كم آبی به شدت احساس می گردد و حل این بحران ها نیازمند حركت ملی است كه اكنون چنین نگاهی هست و اراده هم تا حدودی وجود دارد، اما از این جهت كه چقدر دانشگاه ها وارد حل این بحران ها شده اند، متاسفانه بسیار كم به آن ها ارجاع داده شده و به صورت جدی خواسته نشده است. او ادامه داد: این تكلیف اصلی دانشگاهیان است كه به بحران های زیست محیطی توجه و در مورد آن تحقیق كنند، اما یك مقاله نباید صرفا راه حل باشد. دانشگاهیان همیشه آمادگی داشته و دارند كه به حل مسائل و مشكلات مختلف در مسائل ملی مشاركت داشته باشند كه طبعا نیازمند یك برنامه است و باید از دانشگاهیان خواسته شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان كرد: در واقع اعتبار خاصی كه به دانشگاهیان برای حل بحران های زیست محیطی داده شده باشد، نداریم. ممكن است قرار دادهای محدودی میان برخی اساتید دانشگاهی باشد، اما در سطح یك پروژه ملی هنوز طرح خاصی وجود ندارد. ۴۷۲۳۸

1396/11/17
15:55:11
5.0 /5
4481
تگهای خبر: بو , محیط زیست , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است