وضعیت دما و بارش کشور تا پایان تیرماه

وضعیت دما و بارش کشور تا پایان تیرماه گل بخر: بنا بر اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو، طی دو هفته آتی بارش در شمال غرب و نیمه غربی خزر و در نیمه دوم تیر در جنوب شرق کشور بیش از عادیست. در سایر مناطق در محدوده نرمال طولانی مدت برآورد می شود. میانگین دمای هوای کشور نیز در مقایسه با نرمال تا انتهای تیر روند افزایشی خواهد داشت.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا برمبنای تازه ترین نقشه های پیش بینی هفتگی بارش کشور برمبنای نقشه های احتمالاتی از ۲۱ خرداد ماه تا ۳۱ تیر ماه، طی دو هفته آتی (۲۱ خرداد تا ۳ تیر) در شمال غرب، دو سوی دامنه های البرز مرکزی و غربی، شرق زاگرس، جنوب شرق و مناطق محدودی از شمال شرق کشور بارش رخ می دهد که در شمال غرب، زاگرس شمالی و دامنه های البرز میانی نرمال تا بیش از آن، شرق، جنوب و جنوب غرب کشور عمدتاً بی بارش و در سایر مناطق کمتر از نرمال خواهد بود. بارش تجمعی با احتمال حدود ۵۰ درصد در بخشهایی از شمال غرب و مناطق محدودی در دامنه های البرز میانی از ۲۰ تا ۶۰ میلیمتر پیش بینی شده است.

طی هفته سوم بارش در بیشتر مناطق کشور برابر نرمال طولانی مدت فصل خواهد بود. بارش هفته های چهارم تا ششم در شمال غرب و سواحل خزر کمتر از نرمال، در جنوب شرق در محدوده نرمال با گرایش به بالای نرمال و در سایر مناطق کشور در محدوده نرمال طولانی مدت فصل برآورد می شود.

روند افزایشی دما تا پایان تیرماه

طی هفته آتی (۲۱ تا ۲۷ خرداد) نابهنجاری دمای هوا در امتداد دامنه های زاگرس و محدوده کویر لوت در حدود یک درجه کمتر از نرمال، شمال شرق، دو سوی نیمه شرقی البرز، غرب خزر و مناطق محدودی از نوار غربی کشور ۱ تا ۲ درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق نرمال خواهد بود.

طی هفته دوم دمای هوا در مرکز و شرق کشور در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از آن، در بیشتر مناطق استان گلستان، بخشهایی از غرب کوه های البرز، شمال استان اردبیل، مناطق محدودی از نوار جنوب غرب و استان هرمزگان ۳ تا ۵ درجه بیش از نرمال و برای سایر مناطق ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال پیش بینی شده است.

دمای هفته سوم در استانهای نوار شمالی، نوار غربی و جنوبی کشور ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال و برای سایر مناطق حدود یک درجه بیش از نرمال برآورد می شود. دمای هفته چهارم در سواحل سیستان و بلوچستان نرمال و در سایر مناطق ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، دمای هوای هفته های پنجم و ششم در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان نرمال، در یک سوم شمالی کشور و استانها در غرب کشور ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال و برای سایر مناطق یک درجه بیش از نرمال برآورد شده است.

منبع:

1403/03/22
10:47:31
5.0 /5
21
تگهای خبر: بو , دمای هوا , گل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است