عکس حیواناتی که بعد از قرن ها سکوت خودرا شکستند!

عکس حیواناتی که بعد از قرن ها سکوت خودرا شکستند! گل بخر: طبق بررسی های به عمل آمده 53 گونه از حیواناتی که تا حالا دانشمندان گمان می کردند صدایی از خود تولید نمی کنند؛ سکوت خودرا شکستند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حیواناتی که در این مطاله مورد بررسی قرار گرفته اند در ۴ گروه جانوری مختلف همچون گونه لاک پشت، ماهی ها، دوزیست و خزنده جای می گیرند. تمام اینگونه حیواناتی که دانشمندان نام آنها را به ثبت رساندند دارای صداهای مختلفی هستند؛ گونه های زیادی از این حیوانات که در درختان زندگی می کنند توانایی ایجاد صداهای آوازی را دارند که نشان میدهد اجداد آنها به لاک پشت ها باز می گردد. بیشتر بخوانید: انقلاب اعجاب انگیز در ذخیره سازی به وسیله دی ان ای! عکس در پس پرده موهای سیاه گرگ ها چه رازی نهفته است؟ علاوه بر این، هنگامی که پژوهشگران داده های لاک پشت را با تحلیل و بررسی ۱۸۰۰ مهره دار دیگر با ریه ها ترکیب کردند، شواهدی در خصوص منشأ مشترک تولید صدا و ارتباطات صوتی در میان همه حیوانات یافتند که دارای ستون فقرات کافی برای بازدم هستند. دوزیستان و خزندگان بسیار کمتر مورد مطالعه قرار می گیرند، اما فقط بدین سبب که ما اطلاعات زیادی در مورد تولید صدای آنها نداریم، به این معنا نیست که آنها صدا ایجاد نمی کنند.
پژوهشگران استدلال می کنند اگر واقعاً می خواهیم بفهمیم که چگونه ارتباطات صوتی تکامل یافته است، باید بطور سیستماتیک این "گروه های کلیدی و نادیده گرفته شده" را بررسی نماییم. این دقیقا همان چیزی است که مطالعه حاضر اهتمام در آزمایش آن دارد. نویسندگان تنها بدنبال تولید صدا در بین ۱۰۶ گونه نادیده گرفته شده بودند، اما همچنان توانستند ده ها نمونه از ارتباطات صوتی را بیابند. حتی با چنین حجم نمونه محدودی، منشا تکاملی صدای حیوانات ناگهان بسیار عمیق تر می شود. امروزه، نظریه حاکم در ارتباط صوتی نشان میدهد که این خاصیت اساسی در زندگی درختی حیوانات پدید آمده است. این برمبنای طیف گسترده ای از ساختارهای گوش و مورفولوژی های صوتی است که در میان پرندگان و پستانداران دیده می شود. این واقعیت که حیواناتی که روی درخت زندگی می کنند صدا را به روش های مشابه و به دلیلهای مشابه تولید می کنند، چه برای جفت گیری، چه برای برقراری ارتباط یا فرزندپروری، نشان میدهد که این مهارت منشأ مشترکی دارد. در حقیقت، بنظر می رسد که این صفت به یک اجداد مشترک برای طیف گسترده ای از مهره داران برمی گردد که ۴۰۷ میلیون سال پیش می زیسته اند. با در نظر گرفتن پیوندهای بین ریه ها این تاریخ حتی می تواند بیشتر به عقب برود. یافته ها یادآور خوبی هستند که فقط بدین سبب که شنیدن صدای یک حیوان دشوار است، به این معنا نیست که ما نباید به آنها گوش دهیم. ۲۲۷۲۲۷


منبع:

1401/08/11
09:41:42
5.0 /5
270
تگهای خبر: بو , پرندگان , حیوان , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است