اعتراض رئیس جامعه دامپزشكان به تلف شدن توله های ایران :

مدیران شهامت استعفا ندارند اما فرافکنی می کنند

مدیران شهامت استعفا ندارند اما فرافکنی می کنند به گزارش گل بخر رئیس هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران در یک یادداشت انتقادی خطاب به مسئولان سازمان صیانت از محیط زیست نوشت: اگر بنا بر استفاده از توان کارشناسان خارجی باشد بهتر است مدیرانی که توانایی استفاده از امکانات موجود در کشور را ندارند از این روش استفاده نمایند.به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین، بعد از آنکه امروز دلیل تلف شدن دومین توله ایران از طرف برخی مسولان سازمان صیانت از محیط زیست انتشار یافت، رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران از آنها خواست بجای زیر سوال بردن دانش بومی دامپزشکی در کشور، استعفا بدهند.
امروز معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان صیانت از محیط زیست با اشاره به اشتباهات رخ داده در نگهداری توله های «ایران» که منجر به مرگ دو توله شد، اظهار داشت: «تلاش می نماییم با درس گرفتن از این طرح، از ظرفیت های بعدی استفاده نمائیم.»
حسن اکبری بیان کرد: «بخشی از این پروسه با خطای ما همراه بود و آنرا می پذیریم. ما در این فرآیند تجربه نداشتیم و دامپزشکان نیز مرتکب خطاهایی شدند.» وی ادامه داد: «ما «چیتا کیپر» یا نگهدارنده تخصصی یوز نداشتیم، چونکه پیش بینی نمی شد نیازمند عمل سزارین باشیم. این خطاها را می پذیریم.»
اکبری در بخش دیگری از صحبت هایش بیان کرد: «قطعاً زمانی که تجربه کسب می شود این خطاها کم می شود. درباب یوز آسیایی در دنیا تجربه وجود ندارد. توله های زیادی در آفریقای جنوبی کشته شده که کار تکثیر را در وضعیت نیمه اسارت انجام می دهند.»


منبع:

1401/02/31
21:17:52
5.0 /5
178
تگهای خبر: بو , دانش , سازمان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است