ادامه هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

ادامه هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (29 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در وضعیت «ناسالم برای گروههای حساس» قرار دارد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۲۹ اردیبهشت ماه) باتوجه به انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و شروع تردد خودرو ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است همین طور با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات صبحگاه، احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

با وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هرچند افزایش دما در بعضی ساعات بعدازظهر می تواند سبب افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق شود. کاهش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۳۰ اردیبهشت ماه) موجب انباشت آلاینده ها خواهد شد، هرچند با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد. در طول روز به تدریج بر تندی باد افزوده می شود که تجمع آلاینده ها را محدود خواهد کرد، بااین حال افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در بعضی ساعات بعدازظهر پیش بینی می شود.

با کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی جمعه همزمان با تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۷ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
1401/02/29
13:53:03
5.0 /5
183
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است