در افتتاحیه پنجمین كنفرانس اقیانوس شناسی خلیج فارس مطرح شد

برقراری رابطه همساز بین انسان و اقیانوس

برقراری رابطه همساز بین انسان و اقیانوس معاون دبیرکل یونسکو با اشاره به اینکه اقیانوس شناسی یک علم جهانی است، اظهار داشت: ما با گرد هم آوردن افراد، اهداف و فناوری و راه اندازی چندین پروژه ویژه مدرن به سرعت درحال پیشرفتی بیشتر از تمام تاریخ اقیانوس شناسی هستیم.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، ولادیمیر ریابینین بعنوان دبیر اجرایی کمیسیون بین الدوّل اقیانوس شناسیِ یونسکو و معاون دبیرکل یونسکو در افتتاحیه پنجمین کنفرانس اقیانوس شناسی خلیج فارس، اظهار داشت: اقیانوس شناسی یک علم جهانی است، اما بُعد منطقه ای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی ادامه داد: موفقیت ما بویژه در "یک دهه علوم اقیانوسی برای توسعه پایدار" صرفا در گرو دیدبانی اقیانوس های هر منطقه و استفاده از داده های به دست آمده به نفع عموم مردم و البته به نفع اقیانوس ها است.
معاون دبیرکل یونسکو افزود: یونسکو ایده "یک دهه علوم اقیانوسی برای توسعه پایدار" را عرضه داد. هم اکنون ما با گرد هم آوردن افراد، اهداف و فناوری و راه اندازی چندین پروژه ویژه مدرن به سرعت درحال پیشرفتی بیشتر از تمام تاریخ اقیانوس شناسی هستیم. بنابراین، همکاری شما در آن نقطه از جهان، برای ما بسیار مهم می باشد.
وی با اشاره به اینکه حتما درباره چگونگی مدیریت خلیج فارس با استفاده از این علم در جهت توسعه پایدار منطقه و رفاه مردم، بحث و تبادل نظر کنید، اظهار نمود: البته قابل ذکر است که علم اقیانوس شناسی به مبحث اقیانوس که انسانها را به یکدیگر پیوند می دهد، می پردازد.
ولادیمیر ریابینین افزود: ازاین رو بسیار خوشبین هستم که موفقیت ما در "یک دهه علوم اقیانوسی برای توسعه پایدار" نه تنها بین انسان و اقیانوس رابطه ای همساز و بر پایه علم برقرار می کند، بلکه این رابطه موافق حوزه اقیانوسی را به سایر حوزه ها مانند سیاست، اقتصاد و مودّت انسانی هم گسترش می دهد.
1400/11/04
21:55:17
5.0 /5
265
تگهای خبر: باد , بو , فناوری , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است