کاهش دما تا 10 درجه

کاهش دما تا 10 درجه به گزارش گل بخر ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور از کاهش دما از ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد اطلاع داد.صادق ضیاییان افزود: امروز(۲۴ دی ماه) با فعالیت سامانه بارشی، در نواحی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش های از جنوب، برخی مناطق شمال شرق کشور، استانهای ساحلی دریای خزر، استانهای واقع در جنوب البرز مرکزی شامل تهران، البرز و قزوین و بخش هایی از استانهای کرمان و یزد، بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف رخ خواهد داد.
وی افزود: شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، نیمه شمالی فارس، شمال شرق خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب و غرب اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی در استانهای تهران، البرز، قزوین و زنجان است.
به گفته ضیاییان در این روز در بعضی نقاط غرب و دامنه های جنوبی البرز پدیده رعد و برق و در مناطق جنوبی کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.
وی با اشاره به اینکه فردا(۲۵ دی ماه) در اکثر مناطق کشور بارش پیشبینی می شود، اظهارکرد: شدت بارش در این روز در استانهای فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب کرمان، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و برخی مناطق هرمزگان پیشبینی می شود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: در این روز در بعضی مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.
وی در ادامه اظهار داشت: یکشنبه (۲۶ دی ماه) بارش در استانهای خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان و بخش هایی از خراسان شمالی ادامه خواهد داشت همینطور در این روز با ورود سامانه بارشی دیگری از شمال غرب کشور، در استانهای واقع در شمال غرب و غرب، سواحل خزر و برخی مناطق دامنه های جنوبی البرز شاهد بارش خواهیم بود.
ضیاییان افزود: شدت بارش در استانهای فارس، خراسان جنوبی، جنوب بوشهر، برخی مناطق هرمزگان و کرمان، اردبیل، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، گیلان و جزایر واقع در تنگه هرمز و مرکز خلیج فارس خواهد بود. در این روز بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غالبا به صورت برف پیشبینی می شود.
وی درباره وضعیت جوی کشور طی دوشنبه (۲۷ دی ماه) اظهار داشت: در این روز به جز نواحی کویر مرکزی و دامنه های جنوبی البرز شرقی در بیشتر مناطق کشور بارش رخ خواهد داد که در نواحی جنوبی باران و در امتداد رشته کوه های زاگرس و البرز، غرب و شمال غرب کشور عموما برف خواهد بود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار داشت: سه شنبه (۲۸ دی ماه) بارش در استانهای واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، سواحل خزر، دامنه های جنوبی البرز در استانهای تهران، البرز، قزوین، زنجان و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی پیشبینی می شود.
وی ضمن اشاره به کاهش دما در کشور اظهارکرد: از جمعه تا یکشنبه (۲۴ تا ۲۶ دی ماه) در شمال غرب، غرب، استانهای ساحلی خزر کاهش دما بین ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد و در دامنه های جنوبی البرز کاهش دما بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود همینطور از یکشنبه تا سه شنبه (۲۶ تا ۲۸ دی ماه) در شمال شرق، شرق، جنوب غرب و مرکز کشور ۵ تا ۸ درجه کاهش دما انتظار می رود.
به گفته ضیاییان جمعه تا دوشنبه (۲۴ تا ۲۷ دی ماه) دریای خزر مواج پیشبینی می شود. جمعه نیمه غربی خلیج فارس، شنبه خلیج فارس و یکشنبه، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم است.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ دی ماه) ابری و بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و پس فردا ( ۲۶ دی ماه) نیمه ابری، گاهی وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۲۴ و ۲۵ دی ماه) بندرعباس با دمای ۲۴ و ۲۲ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

بیشتر بخوانید: آخر هفته بارانی و سرد در تهران ورود سامانه بارشی به کشور؛ آسمان این استان ها بارانی می شود

۴۷۲۳۱


منبع:

1400/10/26
12:22:53
5.0 /5
278
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است