هوای تهران در این مناطق به شدت آلوده است

هوای تهران در این مناطق به شدت آلوده است گل بخر: در حالی کیفیت اکنون هوای پایتخت 120 و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است که کیفیت هوا در 12 ایستگاه در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برمبنای آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در ایستگاه های سوهانک( منطقه ۱)، شریف( منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲، تربیت مدرس( منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، پیروزی( منطقه ۱۳)، پارک شکوفه( منطقه ۱۴)، شهرداری منطقه ۱۵، پارک سلامت( منطقه ۱۷)، شادآباد( منطقه ۱۸) و شهرداری منطقه ۲۱ در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.
کیفیت هوا در ایستگاه های اقدسیه( منطقه ۱)، پاسداران( منطقه ۳)، پونک، شهرداری منطقه ۴، دانشگاه تهران( منطقه ۶)، ستاد بحران( منطقه ۷)، پارک رازی( منطقه ۱۱)، میدان امام خمینی( منطقه ۱۲)، مسعودیه( منطقه ۱۵)، فرمانداری شهرری( منطقه ۲۰)، شهرداری منطقه ۲۲ و شهرک چشمه ( منطقه ۲۲) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
امروز شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۶۶ آلوده ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران بوده است.
کیفیت هوا در ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی( منطقه ۱)، ژئوفیزیک( منطقه ۶) و گلبرگ( منطقه ۸) قابل قبول گزارش شده است.
در ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی( منطقه ۱)، میدان فتح( منطقه ۹)، اتوبان محلاتی( منطقه ۱۴)، شهرداری منطقه ۱۶ و شهرک چشمه( منطقه ۲۲) ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بعنوان آلاینده شاخص ثبت نشده است.
آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایطی در ایستگاه قائم( منطقه ۱۸) امروز ثبت نشده است که این شاخص شب گذشته برای دقایقی روی عدد عجیب ۵۰۰ قرار داشت.
در ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی( منطقه ۱) و شهرک چشمه( منطقه ۲۲) نیتروژن دی اکسید آلاینده شاخص است. نیتروژن دی اکسید (NO۲) از آلاینده های ناشی از احتراق سوخت در وسایل نقلیه موتوری، نیروگاه های زغال سنگ، نفت و گاز، بویلرهای صنعتی و سوزاندن زباله است.
سازمان هواشناسی در این شرایط جوی سفارش می کند پرهیز از ترددهای غیر ضروری به مناطق پرتردد خصوصاً برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، اجتناب از کارهای فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها در دستور کار قرار گیرد.
گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است. بیشتر بخوانید: شاخص آلودگی هوای تهران روی شرایط ناسالم محدودیت های آلودگی هوا در تهران امروز تمام می شود
۴۷۲۳۱


منبع:

1400/10/12
13:21:23
5.0 /5
292
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است