سلاجقه:

دیگر آبی وجود ندارد که حق آبه ای باشد

دیگر آبی وجود ندارد که حق آبه ای باشد به گزارش گل بخر البرز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در خیلی از مسائل به آستانه ها رسیده ایم. در مورد مشکلات حوزه آب باید بگویم دیگر آبی وجود ندارد که حق آبه ای باشد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، علی سلاجقه روز دوشنبه ششم دیماه در مراسم بزرگداشت دکتر کریم ساعی که در محل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزارشد، اظهار داشت: روز درگذشت دکتر ساعی را میتوان روز عالمان و دانشمندان محیط زیست دانست که دغدغه حفظ محیط زیست کشور را دارند. انسانی که تجلی خداوند را در اکوسیستم می بیند خداوند را با تمام وجود یافته است و نسبت به خداوند خشوع دارد. معمولاً انسان هایی که در حوزه محیط زیست فعالیت می نمایند انسان هایی اندیشه ورز هستند که آینده را می بینند ولی درمورد آنچه در کشور و بین مسئولین وجود دارد، وضعیت به حد مطلوب نمی باشد.

وی افزود: دکتر ساعی خوب زندگی کرد و زود دار فانی را وداع گفت. تمام محیط بانانان و جنگلبانان کشور قابل تقدیر هستند و آینده را می بینند.

وی ضمن اشاره به این که مجموعه منابع طبیعی و محیط زیست پیوسته و واحد هستند، اظهار داشت: مسائل محیط زیست به جایی کشیده شده که چالش های بسیاری در آن وجود دارد و همه این چالش ها را در زندگی روزمره می بینیم و توجیه برای آنها وجود ندارد بلکه باید به حل مسائل بپرداریم. در زمینه آلودگی هوا، ترافیک، تالاب ها، کم آبی و... تمام مشکلات را می بینیم.

وی اضافه کرد: در دولت انقلابی و مردمی با وجود این که شعار محیط زیستی داده نشد و برای جمع آوری آراء از محیط زبست استفاده نشد، ولی گام هایی که برداشته می شود بسیار ارزشمند و مشکل گشاست. این تعهد را می دهیم که تا وقتی خدمتگزار هستیم حداقل یکی از مسائل محیط زیستی را رفع نماییم.

سلاجقه ضمن اشاره به این که در مورد آلودگی هوا کارگروهی بوجود آمده که مرتب تشکیل می شود و وزرا و ارگان های مختلف در آن حضور دارند، اظهار داشت: درحال تصویب مبحث ۶۴ بندی هستیم و گام های اساسی برای حل سریع مسائل آلاینده های جوی کشور کارهای اساسی در حال انجام می باشد که در آینده نتیجه را می بینیم. امیدوارم استانداران هم مسائل محیط زیستی را در اولویت قرار دهند.

وی اضافه کرد: حالا مدیری موفق است که مسائل محیط زیستی را درمان کند چونکه دیگر ظرفیتی برای توسعه صنعتی نیست و باید از تکنولوژی های جدید به شکل بهینه استفاده گردد.

وی ضمن اشاره به بحران کم آبی اظهار داشت: در خیلی از مسائل به آستانه ها رسیده ایم. در مورد مشکلات حوزه آب باید بگویم دیگر آبی وجود ندارد که حق آبه ای باشد. اما همین مقداری هم که وجود دارد به دنبال تعیین حق آبه ها هستیم. سال جاری حق آبه تمام تالاب ها و رودهای کشور مشخص و ابلاغ گردید. امیدواریم باران رحمت هم ببارد تا تالاب ها آبگیری شوند.

وی با تکیه بر استفاده از نیروهای نخبه در مسائل محیط زیستی، اظهار داشت: تلاش می شود برای دانشجویان محیط زیست فضای اشتغال آماده و از ظرفیت نیروهای اچ اس ای استفاده گردد و ارگان ها را مکلف به استفاده از فارغ التحصیلان محیط زیست و منابع طبیعی می نماییم. نخبه ها و آینده سازان کشور می توانند مشکلات محیط زیست کشور را حل کنند.

منبع:

1400/10/06
21:45:53
5.0 /5
195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است