کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت طی امروز

کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت طی امروز گل بخر: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و اکنون (23 مهر ماه) در محدوده قابل قبول قرار داشته است اما عدم وزش باد موثر طی روز شرایط برای انباشت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را در بعضی مناطق فراهم خواهدنمود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، براساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۲۳ مهر ماه) در بعضی مناطق پرتردد پایتخت، برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس مورد انتظار است که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها است.

طی روز همراه با جو نسبتا آرام و کاهش تندی باد، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. با این وجود با افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت احتمال کاهش غلظت ذرات معلق وجود خواهد داشت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا ( ۲۴ مهر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته موجب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد. حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، اما با رشد ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۲۴ مهر ماه) از غلظت ذرات معلق کم می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/07/24
12:35:31
5.0 / 5
221
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است