تشریح تأثیر رهاسازی آب از سد کرخه بر تالاب هورالعظیم

تشریح تأثیر رهاسازی آب از سد کرخه بر تالاب هورالعظیم به گزارش گل بخر ایلنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، تأثیر رهاسازی آب از سد کرخه را بر تالاب هورالعظیم شرح داد.


محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم پس از رهاسازی آب از سد کرخه را بیان نمود و اظهار داشت: به دنبال رهاسازی آب در ۱۰ روز گذشته مخزن شماره یک تالاب هورالعظیم در بخش شمالی و محل ورود آب به تالاب به حساب می آید که با افزایش ۱۱ درصدی، حجم آبگیری در مخزن به حدود ۶۵ درصد رسیده است.
وی افزود: در افزایش آبگیری در مخزن شماره ۲ به ۴ درصد، حجم آبگیری به ۸۵ درصد در این مخزن رسیده است. مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اضافه کرد: هنوز تاثیرات رهاسازی آب در حوضچه شماره ۳و۵ معلوم نیست چون که در این حوضچه ها تغییر محسوسی حاصل نشده است. اشرفی دلیل عدم کاهش زیاد مخزن ۴ را افزایش دبی کانال cmd از ۴به ۹مترمکعب در ثانیه عنوان نمود. وی یکی از علل تأثیر گذار بر تالاب هورالعظیم علاوه بر تأمین حق آبه تبخیر شدید آب در تیرماه بوده که با عنایت به شدت گرما در تیرماه این میزان به ۳۷۰ میلی متر رسیده بود در حالیکه میانگین تبخیر در مخزن های تالاب تا ۲۴۰ میلی متر است. اشرفی حجم کل آبگیری تالاب هورالعظیم را در نیمه مرداد ماه بر مبنای بررسی تصاویر ماهواره ای در حدود ۶۶ درصد اظهار داشت و اظهار داشت: ما همچنان پیگیر تداوم و تأمین حقابه تالاب هورالعظیم و همه تالاب ها استان هستیم. ۴۷۲۳۷


منبع:

1400/05/20
01:07:09
5.0 /5
407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است