روند تدریجی افزایش دما در استان تهران

روند تدریجی افزایش دما در استان تهران گل بخر: در حالی کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت که کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز (۱۶ مردادماه) نیز پیش بینی می شود همین طور روند تدریجی افزایش دما در استان تهران مورد انتظار است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، برپایه اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (۱۶ مرداد) آسمان استان تهران، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی با وزش باد و در ارتفاعات در ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود و روند تدریجی افزایش دما پیشبینی می شود همینطور طی پنج روز آینده در بخش جنوبی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید مورد انتظار است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۱۶ مرداد ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی در پاره ای از مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در بعضی مناطق افزایش می یابد و سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. افزایش تندی باد تا اواخر وقت از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم شرایط مساعد جوی تا بامداد فردا (۱۷ مرداد ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. طی روز تندی باد افزایش می یابد و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، باآنکه با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۱۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/16
12:35:32
5.0 /5
302
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است