خیزش گرد و خاك در بعضی استان ها

خیزش گرد و خاك در بعضی استان ها به گزارش گل بخر ایسنا نوشت: مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور طی سه روز آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان با اشاره به این که بر مبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی طی پنج روز آینده آسمانی صاف و جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، اظهار نمود: امروز (۲۶ خرداد) در بعضی مناطق گیلان و مازندران بارش پراکنده و در بعضی نقاط ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.
وی افزود: طی فردا (۲۷ خرداد) در بعضی نقاط گیلان و مازندران بارش پراکنده و در بعضی نقاط ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.
ضیاییان ضمن اشاره به این که طی روز جمعه (۲۸ خرداد) در بعضی نقاط سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست، اظهارکرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ خرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.
به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از امروز تا شنبه (۲۶ تا ۲۹ خرداد) در بعضی نقاط شرق و جنوب شرقی کشور بخصوص در منطقه زابل وزش باد شدید خواهیم داشت که در بعضی نقاط سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.
وی با اشاره به اینکه از امروز تا شنبه (۲۶ تا ۲۹ خرداد) هم در مناطقی از استانهای ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می دهد، اظهار نمود: ازاین رو در بعضی از این نقاط احتمال خیزش گرد و خاک و غبار آلود شدن هوا وجود دارد.
ضیاییان در ادامه اظهار داشت: خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان تا آخر هفته مواج خواهد بود و طی روزهای جمعه و شنبه (۲۸ و ۲۹ خرداد) هم دریای خزر مواج پیشبینی می شود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۷ خرداد) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۸ خرداد) هم صاف در بعضی ساعات وزش باد و با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

47231


منبع:

1400/03/26
22:31:41
5.0 /5
592
تگهای خبر: آسمان , باد , بو , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است