استفاده از ظرفیت ارتش برای امداد و نجات حیات وحش

استفاده از ظرفیت ارتش برای امداد و نجات حیات وحش مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر استفاده از ظرفیت و توانمندی ارتش برای امداد و نجات حیات وحش اظهار داشت: گونه های جانوری حیات وحش همیشه در معرض خطرات گوناگون همچون حوادث جاده ای، تله گذاری، بیماریها و لطمه های ناشی از کارهای توسعه ای هستند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا شهاب الدین منتظمی در دیدار با فرمانده پادگان قوچک ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: موضوع ساماندهی امداد و نجات حیات وحش بعنوان یکی از برنامه های مهم سازمان در دستورکار دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش طی سال قبل بوده است.

وی اشاره کرد: در امتداد همکاری و تفاهم متقابل با حوزه تخصصی دامپزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت های این مرکز برای امداد و نجات حیات وحش لطمه دیده استفاده نمائیم.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان در ادامه اظهارکرد: یکی از اهداف مهم این جلسه، جلب مشارکت توانمندی این بخش تخصصی نظامی در کنار بخش دولتی متولی در امر حفاظت از حیات وحش است تا از تمامی ظرفیت ها در زمینه امدادگری و حفاظت از حیات وحش استفاده گردد.

در ادامه این جلسه سرهنگ هادی فتحی - فرمانده پادگان قوچک ارتش - اظهار داشت: ظرفیت و توانمندی های این مجموعه برای کمک در حفاظت از زیستگاه مسبوق به سابقه است و در آتش سوزی منطقه حفاظت شده خاییز در استان کهگیلویه و بویراحمد اقدامات مثبتی برای کمک به گونه های گرفتار در آتش و یا لطمه دیده صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در امتداد اجرائی شدن این تصمیمات قرار شد نشست های کارشناسی دراین زمینه اجرا شود.
1400/02/27
22:08:38
5.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است