در بهمن سال گذشته

تعداد و مبلغ چك های برگشتی زیاد شد

تعداد و مبلغ چك های برگشتی زیاد شد به گزارش گل بخر آمار بانک مرکزی درباره چک های برگشتی در بهمن ماه سال قبل نشان داده است که در این ماه ۶۹۷ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ نسبت به دیماه به ترتیب ۲.۷ و ۸.۸ درصد افزایش داشته است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، تازه ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر نموده است، نشان داده است که در بهمن ماه بیشتر از ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره چک به ارزش ۲۰۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مبادله شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲ و ۷.۹ درصد افزایش دارد.
از طرفی، بیشتر از ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره با ارزش ۱۸۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از چک های مبادله ای وصول شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲ و ۷.۸ درصد افزایش دارد. در کنار چک های وصولی بالغ بر ۶۹۷ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی به ترتیب با ۲.۷ و ۸.۸ درصد افزایش داشته است.
همینطور در این زمان، در استان تهران بیشتر از ۲.۶ میلیون فقره چک با ارزشی معادل ۹۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که مبین صدرنشینی استان تهران در مبادله چک در سطح کشور است.
چک های وصول شده در تهران حدود ۲.۵ میلیون فقره به ارزشی بیشتر از ۸۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و چک های برگشتی تا ۱۸۵ هزار فقره به ارزش ۹ هزار میلیارد تومان گزارش شده است.
میزان چک های برگشتی به تفکیک علل
علاوه بر این، در بهمن ماه سال گذشته در کل کشور بـالغ بـر ۶۷۱ هـزارفقـره چـک بـه ارزشی حدود ۲۱ هـزار و ۸۰۰ میلیـارد تومان به علل کسری یـا فقـدان موجـودی برگشـت خورده است که در واقـع از نظـر تعـداد ۹۶.۴ درصـد و از نظر ارزش ۹۵.۹ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است.
از طرفی، در استان تهران ۱۷۶ هزار فقره چک به ارزشی ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به علل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که در استان تهران از نظر تعداد ۹۴.۹ درصد و از نظر مبلغ ۹۴ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

منبع:

1400/01/10
23:24:41
5.0 /5
1029
تگهای خبر: باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است