ضرورت توسعه سرانه فضای سبز شهری

ضرورت توسعه سرانه فضای سبز شهری به گزارش گل بخر وی گفت: باید جنگل های دست کاشت و سرانه فضای سبز جنگلی و شهری را برای بهتر کردن وضعیت زندگی مردم و افزایش تولید اکسیژن در شهرها توسعه دهیم.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا سعید محمودی پس از ظهر روز گذشته در مراسم غرس نهال که همزمان با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضورسمیه رفیعی - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و نصراله پژمانفر - رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، هنرمندان، تشکل های محیط زیستی و مسئولان محلی در حاشیه پارک ملی سرخه حصار انجام شد با اعلان اینکه جنگل های با ارزش در غرب و شمال کشور دستخوش تغییراتی شده است و مشکلاتی دارند، اظهارکرد: کاشت نهال در جنگل های دست کاشت و جایگزین کردن درختان در کشور اقدامی بسیار باارزش است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه اینگونه برنامه ها باید اساس کار قرار بگیرد و در برنامه ریزی های طولانی مدت نیز مد نظر باشد، اظهار داشت: باید مردم آموزش ببینند تا مسئولیت پذیری بیشتری نسبت به حفظ محیط زیست، منابع طبیعی و جنگل ها و مراتع کشور داشته باشند.

محمودی در ادامه با اعلان اینکه آموزش اساس دانش و دانش اساس تصمیم گیری های درست است، اظهارکرد: اگر بخواهیم تصمیم گیری های درست در امتداد حفاظت و بهره برداری بهتر از منابع طبیعی کشور را شاهد باشیم باید برنامه های آموزشی بیشتری در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست داشته باشیم.
ضرورت تجدید آرمان با حفاظت از محیط زیست
در ادامه این مراسم سمیه رفیعی - رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی - در حاشیه این برنامه با اعلان اینکه هفته منابع طبیعی و روز درختکاری یکی از مناسبت های در رابطه با حفظ محیط زیست و بسیار باارزش است، اظهار داشت: این مناسبت نشان دهنده اهمیت حوزه محیط زیست و منابع طبیعی در سابقه ایرانی و اسلامی کشور ما و دین مبین اسلام هم بر آن صحه گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه این رویداد اهمیت موضوع درختکاری را در همه سطوح به مردم و مسئولان یاد آوری می کند، اضافه کرد: باید با موضوع حفاظت از محیط زیست بعنوان اصل اساسی در زمینه پیشرفت پایدار کشور تجدید آرمان شود.

رفیعی در ادامه سخنان خود با اعلان اینکه برخورداری از محیط زیست سالم، هوا و زمین سالم و پاک حق عامه مردم است و این مساله در قوانین کشور به رسمیت شناخته می شود، اظهارکرد: وظیفه همه مسئولان در کشور اولویت قرار دادن احقاق این حق مردم است که پایه سلامت و پایداری اقتصادی نیزاست.

ضرورت نگهداری از نهال های کاشته شده

نصراله پژمانفر - رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی - نیز در این مراسم با اشاره به اینکه خوشبختانه موضوع درختکاری در کشور ما سنت حسنه ای است که مردم ورود ویژه ای به آن دارند، اظهار داشت: تلاش مردم بر این است که این اقدام باارزش بعنوان فرهنگ عمومی در میان خود و خانوادهایشان حفظ شود.

وی با اعلان اینکه چنین مراسمی بااینکه به صورت نمادین بوسیله مسئولان انجام می شود اما در کشور روحیه غرس درخت و نهال به جد بالاست، اضافه کرد: مردم می توانند درختی را با نیات معنوی و برمبنای اعتقادات و باورهای خود غرس کنند و می توانیم طیف گسترده ای از این اقدامات را در کشور داشته باشیم.

پژمانفردر ادامه با اشاره به اینکه باید تلاش نماییم این مساله در محیط های عمومی با جریان گسترده تری مواجه شود و عمومیت بیشتری داشته باشد، اظهارکرد: از طرفی محافظت و نگهداری از درختان هم بسیار با اهمیت می باشد و باید بررسی و لطمه شناسی شود که در هرسال درختانی که کاشته می شوند تا سال آینده چند درصد از آنها باقی می ماند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، در حاشیه این مراسم تعدادی پرنده شکاری که آمادگی لازم برای ورود به زندگی طبیعی و زیستگاه خودرا داشتند، رهاسازی شدند و به آغوش طبیعت بازگشتند.

منبع:

1399/12/14
23:00:35
0.0 /5
1221
تگهای خبر: بو , پارك , پارك ملی , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است