رفع معضل فاضلاب در اولویت اداره محیط زیست شهرستان رباط كریم

رفع معضل فاضلاب در اولویت اداره محیط زیست شهرستان رباط كریم رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم ضمن بیان اینکه اقدامات موثری در زمینه راه اندازی و بهره برداری بخش هایی از شبکه و تصفیه خانه فاضلاب مرکزی در شهرهای جدید پرند و رباط کریم  صورت گرفته است، اظهار داشت: طبق آخرین گزارش های دریافتی از شرکت آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران هنوز جهت راه اندازی شبکه و انشعابات فاضلاب «نصیرشهر» اقدامی نشده است.علیرضا عطائی در گفت و گو با ایسنا افزود: در زمینه راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب مرکزی این شهر باید اظهار داشت که به علت مجاورت نصیر شهر با رباط کریم راه اندازی تصفیه خانه به صورت مشترک بین این دو شهر در دست اجرا است. با این وجود لازم است بعد از راه اندازی و بهره برداری از این تصفیه خانه نسبت به راه اندازی و راه اندازی شبکه فاضلاب نصیر شهر اقدام گردد تا به تصفیه خانه رباط کریم متصل شود.

وی با اشاره به وضعیت فاضلاب شهرستان رباط کریم اظهار داشت: این شهرستان شامل سه شهر رباط کریم، شهر جدید پرند و نصیر شهر است که خوشبختانه با اعتباراتی که طی دو سال اخیر برای راه اندازی تصفیه خانه و کنترل فاضلاب انسانی اختصاص داده شد تصفیه خانه های شهر رباط کریم بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد نسبت به سالهای گذشته پیشرفت فیزیکی داشته است.

عطائی درباره تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید پرند اظهار داشت: در شهر جدید پرند سه ایستگاه تصفیه خانه فاضلاب در نظر گرفته شده بود که مدول ۱ این تصفیه خانه ۱۰۰ درصد عملیاتی شده و نزدیک به سه سال است که مورد بهره برداری قرار گرفته اما باتوجه به افزایش جمعیت ساکنان این شهر مراحل بعدی و ایستگاه های دیگر نیز راه اندازی خواهند شد.

وی افزود: مدول ۲ تصفیه خانه فاضلاب شهر پرند نیز بیش از ۹۵ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و الان در مرحله تست اولیه قرار دارد تا اگر ایراد و مشکلی نداشت تحویل اداره آب و فاضلاب شهری شود. این در حالیست که هنوز اقدامی برای مدول سوم این تصفیه خانه فاضلاب که برای فازهای بالاتر این شهر در نظر گرفته شده صورت نگرفته اما امید است که این مدول نیز در افق دیدی که برای شهرستان رباط کریم و شهر جدید پرند دیده شده، راه اندازی شود و به بهره برداری برسد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم افزود: شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب در شهر جدید پرند بطور کامل اجرا شده است و مشکلی در زمینه انشعابات و شبکه فاضلاب این شهر وجود ندارد.

عطائی با اشاره به اینکه راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب مرکزی شهر رباط کریم یک سال و نیم است که در دست اجرا است، اظهار نمود: تصفیه خانه مرکزی فاضلاب شهر رباط کریم بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و شبکه فاضلاب این شهر نیز بیش از ۶۵ درصد تا حالا پیشرفت فیزیکی داشته است. با این وجود انشعابات فاضلاب در شهر رباط کریم بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که اگر با همین روند عملیات اجرائی ادامه پیدا کند و مشکلی در زمینه توزیع و بازپخش اعتبارات پیش نیاد این تصفیه خانه نیز طی شش ماهه نخست سال آینده به بهره داری خواهد رسید.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم ضمن بیان اینکه حدود ۳۰۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ مقیاس درسطح شهرستان رباط کریم مستقر هستند، اظهار داشت: بیش از ۸۵ درصد از این واحدها در شهرک های صنعتی خصوصی و دولتی مستقر هستند که دو شهرک صنعتی دولتی این شهرستان دارای مدیریتی واحد و دو تصفیه خانه فاضلاب پیشرفته است که از پساب این تصفیه خانه ها برای آبیاری فضای سبز این شهرک های صنعتی نیز استفاده می شود. همین طور حدود ۸۵ درصد از واحدهای بزرگ مقیاسی که تولید فاضلاب دارند و در سطح شهرستان پراکنده هستند و خارج از شهرک های صنعتی استقرار دارد مجهز به تصفیه خانه فاضلاب هستند.

عطائی در آخر اظهار داشت: رفع معضل فاضلاب شهرستان رباط کریم و شهرهای تابع آن از موضوعاتی است که در اولویت کارهای اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم قرار دارد و امید است که با ادامه تلاش ها این معضل برطرف شود.
1399/11/29
14:06:29
0.0 /5
1082
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است